Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Z sercem na dłoni. Uczniowie LO pomagają nie tylko w czasie świąt

Święta, święta i po świętach…, ale nie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej.

Atmosfera Bożego Narodzenia zawsze budzi w uczniach rawskiego ogólniaka silną potrzebę niesienia pomocy potrzebującym wsparcia. Grudzień, jak każdego roku, pełen był okazji do tego, aby podzielić się z innymi tym, co najważniejsze. Uczniowie naszego liceum zaangażowali się w wiele akcji charytatywnych oraz podejmowali własne inicjatywy. Chcemy przedstawić wszystkimi naszą działalność dobroczynną. Jest ona bardzo urozmaicona i bogata.

Paczka dla Kombatanta

Jak większość instytucji w Rawie, wsparliśmy Szlachetną Paczkę. W tym roku zaangażowaliśmy się inaczej, zebraliśmy pieniądze i wpłaciliśmy je na rzecz Akademii Przyszłości. Pomogliśmy ufundować trojgu dzieciom mającym różnego rodzaju problemy indeksy umożliwiające im pokonać ich trudności. Przygotowaliśmy Paczkę dla Kombatanta. Od lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Sprzedajemy dobroczynne kartki świąteczne, dochód przeznaczamy dla tej organizacji.

Kredka dla Dziecka

Działamy też lokalnie. Finansowo pomogliśmy pani Małgorzacie Dzikiej, organizując charytatywny kiermasz mikołajkowy. W bieżącym roku szkolnym obchodziliśmy już 10 jubileusz naszej akcji Kredka dla Dziecka. Zanieśliśmy prezent dla dzieci przebywających w rawskim szpitalu – artykuły piśmiennicze, malowanki, kredki, pisaki … Razem z maluchami ubraliśmy też choinkę.

Misie przytulisie

„Misiami-przytulisiami” obdarowaliśmy dzieci z rodzin ukraińskich przebywających
na plebanii naszego kościoła parafialnego. To kontynuacja pomocy licealistów dla ofiar wojny za wschodnią granicą Polski. Przygotowaliśmy paczkę z żywnością dla najuboższych w Rawie Mazowieckiej. Nie zapomnieliśmy też o naszych braciach mniejszych – zwierzętach. Dla nich również mieliśmy prezent – paczki z karmą, środkami czystości, kocami i innymi artykułami potrzebnymi na co dzień w Schronisku dla Zwierząt w Boguszycach.

Kiermasz dobroczynny

Grudzień się skończył, ale my nie zwalniamy tempa. Wspieramy WOŚP i przed nami wyzwanie dla małej Lenki Wójcik. I kto wie, co jeszcze…. Jest wiele osób potrzebujących pomocy, a my nie potrafimy być obojętni.

Długa historia naszej szkoły to tradycja pomagania, niesienia wsparcia i obdarowywania uśmiechem.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author