Categories Miasto

Rozpoczął się sezon nad Zalewem Tatar. Wiemy jakie imprezy zaplanowano na lato!

Od 1 maja zostanie otwarta wypożyczalnia łódek wodnych, rozpoczynają się nabory dla dzieci na kursy żeglarskie, otwarte zostaną budki z lodami i innymi słodkościami. Jakie jeszcze plany ma OSiR na rozpoczynający się sezon?

Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad zalewem. Już od najbliższej soboty (rawska majówka) wybierając się na spacer na miejską Przystań nad Zalewem Tatar, będziemy mogli zarówno cieszyć z relaksu jak i skorzystać z oferty rawskiego OSiRu.

Od 1 maja zostanie otwarta wypożyczalnia łódek wodnych, rozpoczynają się nabory dla dzieci na kursy żeglarskie, otwarte zostaną budki z lodami i innymi słodkościami.

Aktualnie powstaje również Ekologiczny Park Linowy, przygotowujemy się do uruchomienia sklepiku z lokalnymi pamiątkami, a także placu zabaw dla zwierząt.

Przystań Wodna oraz kąpielisko w wakacje będzie czynne codziennie od godz. 10:00 do 18:00.

Sympatycy piłki siatkowej mogą korzystania z boisk plażowych. W okresie wakacyjnym na kąpielisku będą odbywać się bezpłatne lekcje pływania zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Mistrzostwa Polski w Rawie

W tym roku rawski OSiR oraz Urząd Miasta Rawa Mazowiecka będą współorganizatorami najważniejszych zawodów w kraju czyli Mistrzostw Polski w kolarstwie, triathlonie oraz tenisie stołowym. Trwają rozmowy dotyczące organizacji MP w biegach przeszkodowych.

MP MASTERS 2021 Rawa

Wyścig ze startu wspólnego na wietrznej i pofałdowanej trasie na wspomnianych powyżej Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport odbędzie w niedzielę, 20 czerwca 2021 roku, w Rawie Mazowieckiej. Organizatorem zawodów jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Celem zawodów jest wyłonienie mistrzostw Polski na rok 2021 oraz propagowanie regionów i miejsc przyjaznych kolarstwu.

Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego to impreza dla zawodników z licencją a także przeznaczona dla amatorów. Szczegółowe informację i zapisy znajdują na stronie www.ztc.pl. Niemal cała krajowa czołówka kolarzy wystartuje w kolarskich Mistrzostwach Polski. Udział kolarzy z Rawy Mazowieckiej będzie bezpłatny, a zawodnicy będą mieli w zależności od wieku do pokonania od 50 do 100 kilometrów.

Rawa Mazowiecka ma duże tradycje kolarskie corocznie odbywają zawody w kolarstwie różnej rangi.

Festiwal Triathlonu 2021

W nadchodzącym sezonie Rawa Mazowiecka ponownie będzie areną zmagań o randze Mistrzostw Polski w Triathlonie.

To już XII zawody triathlonowe organizowane w Rawie Mazowieckiej co powoduje, że nasze miasto jest jedynym miejscem w Polsce, które nieprzerwalnie od 12 lat organizuje zawody triathlonowe.

Na przełomie lipca i sierpnia nad Zalewem Tatar spotkają się zawodnicy z całej Polski by rywalizować o jak najwyższe lokaty w tych prestiżowych zawodach.

Zapisy na zawody trwają już od 10 marca 2021 na stronie www.triathlonseries.pl.

Festiwal Triathlonu w Rawie Mazowieckiej odbędzie się w terminie 31 lipca – 1 sierpnia 2021 r. Dwa dni zagwarantują niesamowite emocje i rywalizację na najwyższym sportowym poziomie. W sobotę – 31 lipca 2021 r. odbędzie się walka o medale Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie sprinterski dla zawodników Elity, U23 oraz Juniorów. Tego dnia rozegrana zostanie również Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwa Polski Młodzików na dystansie.

W niedzielę (1 sierpnia 2021 r.) przyniesie zmagania zawodników Age Group w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim bez draftingu. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Sztafet MIX na dystansie supersprinterskim Etap pływacki Festiwalu Triathlonu w Rawie Mazowieckiej odbędzie się w Zalewie Tatar. Trasa kolarska zostanie poprowadzona w kierunku miejscowości Zarzecze. Na zakończenie zawodnicy pokonywać będą etap biegowy wytyczony ścieżkami i ulicami w okolicy Zalewu Tatar.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych odbędą się Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w dniach 17-20 czerwca 2021 r. Zawody zostaną rozegrane na Hali Milenium w OSiR w Rawie Mazowieckiej.

II Rawski Bieg Po Torach

We wrześniu OSiR planuje rozegrać drugą edycję Rawskiego Biegu Po Torach, który po pierwszej serii miał bardzo wiele pochlebnych opinii. Duże zainteresowanie biegiem oraz możliwość pokazania nieodkrytych terenów powiatu rawskiego zachęciło organizatorów do przeprowadzenia drugiej edycji tej imprezy.

Choć w tym roku trasa biegu będzie nieco inna niż w roku ubiegłym, to oczywiście będzie związana przede wszystkim z torami „wąskotorówki”. Oby tylko do tego czasu zostały zdjęte obowiązujące restrykcje sanitarne, aby w imprezie mogła uczestniczyć także rawska publiczność.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author