Categories Miasto

10 lat rawskiej pływalni. 4 września odbędzie się urodzinowa impreza

Pływalnia AQUARIUM Centrum Fit RAWA funkcjonuje już 10 lat. W tym czasie obiekt odwiedziło już ponad 1 mln klientów. Z tej okazji 4 września odbędzie się urodzinowa impreza.

AQUARIUM Centrum Fit Rawa jest jednym z najnowocześniejszych obiektów o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Obiekt mieści się w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Katowickiej 20, tuż obok zalewu Tatar. Na wszystkich spragnionych ruchu i relaksu czekają baseny, zjeżdżalnie, wodny świat malucha, strefa saun ze słoneczną łąką i grotą solną, wypożyczalnia rowerów, gokartów, sala Figloraj, Kinder Ball oraz nowo otwarty park gier „AQUA”. Natomiast wiosną można się cieszyć ukwieconym krokusami trawnikiem i piękną zielenią wokół obiektu.

Krótka historia

Pierwsza zmianka o budowie pływalni pochodzi z grudnia 2007 roku, natomiast wmurowanie aktu erekcyjnego nastąpiło w grudniu 2009 roku. Uroczyste otwarcie, długo wyczekiwanej pływalni w Rawie Mazowieckiej, odbyło się 29 sierpnia 2012 roku, zaś pierwsi klienci skorzystali z kompleksu już pierwszego dnia września.

Bieżąca działalność

Od początku swojej działalności AQUARIUM zachęca do korzystania z pływalni, organizując szereg wydarzeń i udostępniając kolejne atrakcje. Kontynuuje darmowe wejścia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii oraz wakacji. Wprowadzono również obniżone opłaty dla seniorów.

Wiosną 2014 r. na terenie płyty lodowiska otwarto skatepark oraz rozszerzono działalność o dodatkowy asortyment, czyli wypożyczalnię rowerów i gokartów.

Kolejną atrakcją skierowaną  dla najmłodszych było oddanie do użytku w roku 2015 sali do zabaw Figloraj i Kinder Ball.

Przez 10 lat działalności w ramach imprez sportowych zorganizowano między innymi: „Otyliadę” – czyli nocne pływanie, Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Seniorów, Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, jak i zawody pływackie wraz z rawskim WOPR wykonane z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego, a także rozpoczęto realizację i kontynuowanie projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki  – „Umiem Pływać”. Realizowany był również ministerialny program „Bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach”, z której skorzystało wielu mieszkańców naszego miasta.

Należy tu również wspomnieć o ważnym aspekcie utrzymania na wysokim poziomie czystości i konserwacji urządzeń, gdzie od 2015 przeprowadzane są sukcesywnie przerwy technologiczne. Kolejna przerwa przypada w tym roku.

Cykliczne wprowadzenie programu powszechnej nauki pływania dla klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta Rawa Mazowiecka przyczyniło się do zwiększenia świadomości, bezpieczeństwa i obcowania najmłodszych z wodą. Miało to przełożenie w kolejnych latach na organizację Mistrzostw Rawy Mazowieckiej w Pływaniu Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza.

Mniejsze i większe wydarzenia (sportowe czy też rekreacyjne) organizowano nie tylko na basenie, ale także na płycie krytego lodowiska, podczas których na zabawach karnawałowych mogliśmy przenieść się w świat: pszczółki Mai, księżniczki Elsy z Krainy Lodu, jak również Shreka, pingwinów z Madagaskaru czy kucyka Pony.

Lata 2020-2021 dla pływalni, jak i dla wszystkich mieszkańców, były bardzo trudne. Ze względu na pandemię obiekt mógł funkcjonować tylko przez część roku i to w ostrym rygorze sanitarnym. Mimo tych utrudnień przeprowadzono szereg wydarzeń: z okazji balu karnawałowego na zakończenie Rawskiej Feriady była zabawa z Angry Berds i Psim Patrolem, świętowano Dzień Dziecka, Mikołajki oraz sukcesywnie umilano pobyt na pływalni poprzez atrakcje, takie jak wodny tor przeszkód czy kajaki.

AQUARIUM w tym roku wzbogaciło ofertę o kolejną atrakcję, jaką jest Park Gier ”AQUA”. Milo i rodzinnie możemy spędzić czas na płycie krytego lodowiska sprawdzając swoje umiejętności przy grze w: bilard ziemny, kręgle, mini-golfa o różnej trudności, celowaniu piłką mini-golfa do obręczy oraz schuffleboard.

Warto pamiętać

Kryta Pływalnia AQUARIUM to nie tylko miejsce błogiego relaksu, bezpiecznego obcowania z wodą i stawiania pierwszych kroków z dyscypliną, jaką jest pływanie, ale również poznawania tajników zdrowej rywalizacji.

Atrakcje z okazji 10-lecia

Jak już wspomnieliśmy, 4 września kryta pływalnia AQUARIUM organizuje swoje 10 urodziny. W tym dniu dla wszystkich mieszkańców czeka szereg atrakcji o charakterze rekreacyjnym. Wstęp jest bezpłatny.

W budynku pływalni odbędzie się „Pool Party”. Rawę Mazowiecką odwiedzi dwóch olimpijczyków: Paweł Korzeniowski (Ateny, Pekin, Londyn, Rio de Janeiro, Tokio) i Marcin Cieślak (Londyn). Poprowadzą oni warsztaty połączone z zabawą. Ale to oczywiście nie jedyne atrakcje, gdyż będzie można również wziąć udział w warsztatach z ratownictwa wodnego, serii konkursów z piłkami, zostanie również zorganizowana sekcja dla małych dzieci i tor przeszkód Wibit, z którego mogliśmy już korzystać w poprzednich latach.

Uwaga! Aby skorzystać z atrakcji, ZGO AQUARIUM zaprasza do zapisów. Wejście możliwe będzie po wcześniejszym wysłaniu maila na adres: rezerwacje@zgoaquarium.pl (poprzez podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail, telefonu kontaktowego oraz podanie wybranej godziny wejścia) lub poprzez telefoniczne zgłoszenie chęci uczestnictwa pod nr (46) 815 40 55. Zapisy przyjmowane będą również na miejscu, ul. Katowicka 20; 96-200 Rawa Mazowiecka. Wejścia na imprezę odbywać się będą w 4 blokach, co 2 godziny: 10-12, 12-14, 14-16, 16-18.

Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na maksymalną przepustowość obiektu i zachowanie bezpieczeństwa.

Na terenie zewnętrznym od godziny 12 odbędzie się rodzinny piknik dla wszystkich uczestników. Wśród atrakcji znajdziemy: pokazy i warsztaty druku 3D, dmuchane atrakcje w postaci zjeżdżalni, statków i ścianki wspinaczkowej, eurbungee, pokaz eko-śmieciarki, edukacyjne wykorzystanie odpadów, malowanie twarzy, skręcanie balonów, bańki mydlane oraz popisy klauna na szczudłach. Z atrakcji przygotowanych na terenie rekreacyjnym AQUARIUM można będzie korzystać do woli, a dla regeneracji sił i energii do dalszych zabaw przygotowane będzie stoisko z grillem, a także nie zabraknie tortu urodzinowego.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy:

 

PROGRAM JUBILEUSZU 10-lecia AQUARIUM CENTRUM FIT RAWA 04.09.2022r.

10:00 – 18:00

Pool Party na basenie:

– pokaz pływania przez olimpijczyków Pawła Korzeniowskiego i Marcina Cieślaka;

– warsztaty z olimpijczykami;

– warsztaty z ratownictwa wodnego;

– sekcja konkursów z piłkami;

– sekcja dla małych dzieci;

– tor przeszkód Wibit;

– fotobudka;

12:00 – 12:10 – teren zewnętrzny pływalni

Rozpoczęcie imprezy – przemówienie Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka i Prezes Zarządu

12:00 – 18:00 – teren zewnętrzny pływalni

– pokazy i warsztaty druku 3d;

– dmuchane atrakcje w postaci zjeżdżalni, statków i ścianki wspinaczkowej;

– eurbungee;

– pokaz eko-śmieciarki, edukacyjne wykorzystanie odpadów;

– malowanie twarzy, skręcanie balonów, bańki mydlane, klaun na szczudłach;

– grill;

15:00 – teren zewnętrzny pływalni

Tort

18:00

Zakończenie imprezy.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author