Categories Miasto

Wręczyliśmy nagrody w konkursie na najlepsze opowiadanie o Rawie Mazowieckiej

W gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej, podsumowaliśmy konkurs literacki poświęcony Rawie Mazowieckiej i Ziemi Rawskiej, a skierowany do uczniów szkół z naszego miasta i całego powiatu rawskiego. Autorzy zwycięskich opowiadań otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i pierwsze egzemplarze zbioru najlepszych opowiadań zgłoszonych do naszego konkursu pt. “Pewnego razu w Rawie…”

Nagrodzeni laureaci konkursu literackiego zorganizowanego przez portal KochamRawe.pl i gazetę “KochamRawe.pl – magazyn opinii” to: Katarzyna Fedorowicz (I miejsce), Damian Jędras (II miejsce), Hanna Szcześniak (III miejsce), Rafał Szewczyk (III miejsce), Anna Zielińska (wyróżnienie), Amelia Dymecka (wyróżnienie), Michał Stankiewicz (wyróżnienie), Piotr Stankiewicz (wyróżnienie).

Najlepsze prace publikujemy w kolejnych numerach naszej gazety i w całości na łamach naszego portalu. Zachęcamy do przeczytania zwycięskiego opowiadania Katarzyny Fedorowicz “Gruszka w tRawie”.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy laureatom konkursu, ich rodzicom oraz nauczycielom.

Dziękujemy panu Piotrowi Irli, burmistrzowi Rawy Mazowieckiej i panu Józefowi Matysiakowi, staroście Powiatu Rawskiego za objęcie honorowym patronatem naszego konkursu, mającego na celu rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz pobudzanie lokalnego patriotyzmu i dumy z miejsca, z którego pochodzimy i w którym mieszkamy. Obaj samorządowcy przybyli również na podsumowanie konkursu, aby osobiście pogratulować laureatom. Obiecali również, że przeczytają opowiadania opublikowane w książce “Pewnego razu w Rawie…”, która już za kilka dni trafi do ogólnopolskiej dystrybucji, a już od teraz można ją kupić w naszym biurze przy ul. Warszawskiej 6.

Serdecznie podziękowania składamy również pani dyrektor Oldze Brudzyńskiej i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej – szczególnie z oddziału dla dzieci i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie konkursu, ocenę opowiadań oraz przyczyniły się do wydania książki “Pewnego razu w Rawie…”.

Więcej o konkursie i publikacji książkowej z 14 najlepszymi opowiadaniami zgłoszonymi do tego konkursu przeczytacie już 21 czerwca w najbliższym wydaniu naszej bezpłatnej gazety “KochamRawe.pl – magazyn opinii” (nakład jednego wydania to 8 tys. egz.).

Zobaczcie kilka zdjęć z środowej, niezwykle kameralnej uroczystości w MBP oddział dla dzieci, podczas której wręczyliśmy nagrody autorom najlepszych opowiadań o Rawie i Ziemi Rawskiej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author