Categories Powiat

100-lecie Służb Sanitarnych na Ziemi Rawskiej

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej przy placu Wolności 1 odbyły się uroczystości związane z ogólnopolskimi obchodami 100-lecia Służb Sanitarnych.

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele władz powiatu, na czele ze Starostą Rawskim Panem Józefem Matysiakiem, jak również przedstawiciele miast i gmin wchodzących w skład powiatu, Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Dziekan Rawski. Obecni byli również przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej oraz zaproszeni goście.

Uroczystość ta była okazją do podziękowań za wieloletnią pracę dla Pana Krzysztofa Jasińskiego- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawie Mazowieckiej oraz emerytowanych i obecnych Pracowników Powiatowej Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej.

Zaproszeni goście zostali zapoznani z rysem historycznym Inspekcji Sanitarnej Powiatu Rawskiego oraz Inspekcji Sanitarnej w Polsce. Mogli również zapoznać się z wystawą „200 lat Szczepień Ochronnych w Polsce”. Wydarzenie uświetnił koncert uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author