ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

24-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej podejrzany o podpalenie kamienicy na ul. Mickiewicza już w areszcie (wideo)

Policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego, który podpalił jedno z mieszkań w kamienicy przy ul. Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej. W przeszłości miał już konflikt z prawem i odpowie za swój czyn w warunkach recydywy. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.


22 listopada 2019 roku około godziny 17.30 doszło do podpalenia jednej z kamienic z Rawie Mazowieckiej przy ulicy Mickiewicza. Sprawca wybił szybę w oknie jednego z mieszkań znajdujących się na parterze kamienicy. Następnie wlał łatwopalny płyn, który podpalił.

Podejrzewany zbiegł z miejsca zdarzenia. Lokal, w którym został podłożony ogień był aktualnie niezamieszkały. Ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część kamienicy z uwagi na interwencję straży pożarnej.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Sprawą od razu zajęli się policjanci, którzy na wstępie ustalili rysopis sprawcy. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego, pozwoliło wytypować podejrzewanego.

Mężczyzna na widok policjantów wyskoczył oknem z pierwszego piętra, trzymając w ręku nóż. Został jednak obezwładniony i zatrzymany przez mundurowych.

24–letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej usłyszał zarzut podpalenia kamienicy oraz narażenia jej mieszkańców na niebezpieczeństwo. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje dodatkowo, że mężczyzna w okresie od lipca do września 2019 roku znęcał się nad rodziną. Podejrzany był wcześniej karany za rozbój i kradzieży z włamaniem. Zakład Karny opuścił w 2016 roku.

25 września 2019 roku na wniosek prokuratora sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące. Za zarzucany czyn popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rawie

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Irlą, burmistrzem Rawy Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author