Categories Miasto Rawa Mazowiecka

21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci u 21-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej znaleźli 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. Zatrzymanemu mieszkańcowi naszego miasta grozi do 10 lat więzienia.

Rozpoznanie rawskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępstw narkotykowych doprowadziło do zatrzymania 21-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli blisko 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. Rawianin odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

21 grudnia 2020 roku kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające zatrzymali do kontroli opla. Samochodem podróżował 21-latek i 24-letnia pasażerka.

W trakcie czynności mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać mimo, że wcześniej zapewniał policjantów, że nie posiada środków zabronionych. Kryminalni podczas przeszukania samochodu ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny, torebkę foliową z białym proszkiem, 20 sztuk zawiniątek folii aluminiowej oraz wagę elektroniczną.

Policjanci wykonali testy i zważyli ujawnione substancje. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 17 gramów marihuany i ponad 20 gramów amfetaminy. 21–latek trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kierowcy zarzutu udzielania oraz posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author