Categories Miasto

Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów samorządowych

Naszym gościem jest Piotr Tokarski – Przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej w Rawie Mazowieckiej.

KochamRawe.pl: Proszę opowiedzieć jak wygląda struktura rawskiego koła Platformy Obywatelskiej? Czy jest to jedyne koło w mieście?

Piotr Tokarski: Tak. Jest to jedyne koło Platformy Obywatelskiej w Rawie Mazowieckiej. Jest ono stosunkowo młode. Wcześniej nie było w Rawie Mazowieckiej aktywnych struktur Platformy Obywatelskiej, miasto było mocno „zagospodarowane” przez struktury PIS. Ja odważnie postanowiłem się temu przeciwstawić i zawiązałem rawskie koło Platformy Obywatelskiej, którego jestem przewodniczącym i założycielem. Koło dość dynamicznie się rozwija i aktywnie działa. Mamy już na swoim koncie wiele sukcesów. W minionym, 2022 i 2023 roku, na moje zaproszenie Rawę Mazowiecką odwiedzili parlamentarzyści z pierwszych ław poselskich tacy jak marszałek Małgorzata Kidawa Błońska, minister Dariusz Rosati, senator Alicja Chybicka, minister Joanna Kluzik Rostkowska, Marek Hok, Piotr Borys, należy podkreślić, że wcześniej nie odwiedzali oni naszej Rawy.
Jako ciekawostkę uchylę rąbka tajemnicy, że rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej znaczącej wizyty w Rawie Mazowieckiej, tym razem zaprosimy między innymi ministra Marcina Kierwińskiego.

Jakie jeszcze wydarzenia były organizowane przez rawskie koło Platformy Obywatelskiej?

Akcją, która cieszyła się największym zainteresowaniem Rawian, było zbieranie podpisów pod poparciem projektu ustawy IN Vitro, w Rawie zebraliśmy kilka tysięcy podpisów, dlatego należy mocno podkreślić, że każdy mieszkaniec Powiatu rawskiego który złożył podpis przyczynił się do tego aby teraz rodzice którzy mają problemy w tym obszarze mogli na koszt państwa poddać się metodzie IN Vitro.
Członkowie rawskiego koła Platformy Obywatelskiej brali również udział w akcji „Szlachetna Paczka”, organizowaliśmy dwa wyjazdy na marsze 4 czerwca i 1 października. Marsze te były dla większości „światełkiem w tunelu” dawały nam wiarę, że jesteśmy w stanie odsunąć PIS od władzy co na szczęście się stało.

Przed nami kolejne wybory, tym razem do samorządów. Co w tej kwestii będzie się działo w Rawie Mazowieckiej?

No oczywiście będziemy mocno zwierać szyki, aby tak do Rady Miasta jaki i do Rady Powiatu Rawskiego wystawić takich kandydatów do tych, którzy będą skutecznie propagować działania zgodne z nurtem naszej partii. Będziemy prowadzić kampanię w taki sposób, aby dotrzeć do jak największej grupy wyborców, aby pokazać naszym wyborcom, że dotrzymujemy słowa, że będziemy dbać o bezpieczeństwo i wolność naszych mieszkańców, a środki na realizację projektów miejskich, czy gminnych nie będą zależne od politycznych upodobań.

Czy można się zapisać do rawskiego koła Platformy Obywatelskiej?

Tak, oczywiście, tak jak wspomniałem koło jest młode stażem, dlatego z przyjemnością witamy nowych członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej, chcę zachęcić również młodzież, do tworzenia rawskiej „młodzieżówki” bo to właśnie młodzież powinna wziąć sprawy w swoje ręce i mieć realny wpływ na to jak będą żyć, dlatego w 2024 roku planujemy zawiązać strukturę młodzieżową, aby zarażali nas swoim entuzjazmem i czerpali z naszych doświadczeń.

Dyżury w biurze partii odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 17:00 – 19:00, oczywiście zapraszam również do kontaktu telefonicznego pod numerem 882 028 214 , znajdziecie nas na FB i w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Zwolińskiego 10a.

Na zakończenie chcę złożyć wszystkim mieszkańcom Rawy Mazowieckiej i Powiatu rawskiego wszelkiej pomyślności na Nowy Rok, zdrowia, radości, realizacji planów i oczywiście aby spełniły się wszystkie noworoczne życzenia. Życzę w imieniu swoim i członków Koła rawskiej Platformy Obywatelskiej. Wszystkiego najlepszego!

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author