Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Autobus relacji Wieluń-Warszawa zatrzymany w Rawie. Kierowca był pijany

Kierowca autobusu PKS relacji Wieluń-Warszawa w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. W tym stanie przejechał z Wielunia do Rawy. Przewoził 40 pasażerów.

ZOBACZ ogłoszenia drobne z Rawy i okolic>>>

Policjanci ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej, chcieli skontrolować stan techniczny autobusu rejsowego. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Mając 1,5 promila alkoholu w organizmie wiózł ponad 40 pasażerów. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz jego sprawą zajmie się sąd.

30 stycznia po godzinie 9.00 policjanci wydziału ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej, dbając o bezpieczeństwo podróżujących postanowili skontrolować stan techniczny autobusu relacji Wieluń-Warszawa.

Samochód zatrzymał się na postój w Rawie. Podczas kontroli policjant wyczuł woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu.

57-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został zatrzymany. Kierowca autobusu powiedział funkcjonariuszom, że pił alkohol poprzedniego wieczoru.

Nieodpowiedzialny “szofer” pokonał trasę 150 kilometrów i przewoził ponad 40 pasażerów. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pasażerowie kontynuowali jazdę z innym, trzeźwym kierowcą. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – Policja

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author