Categories Powiat

Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie powiatu rawskiego

Na terenie Powiatu Rawskiego trwa przebudowa przejść dla pieszych. Inwestycje są realizowane m.in. w Białej Rawskiej, Regnowie, Chodnowie i w Rawie Mazowieckiej.

Dzięki uzyskanemu przez władze powiatu rawskiego dofinansowaniu na drogach powiatowych powstają bezpieczne przejścia dla pieszych. Na ukończeniu są inwestycje w Regnowie, Chodnowie i w Białej Rawskiej.

Inwestycje są o tyle godna uwagi, że dotyczą nie tylko przebudowy samych przejść, ale kompleksowego remontu ulic wraz z chodnikiem.

Zakres prac obejmuje: oświetlenie wertykalne po obu stronach dla każdego kierunku ruchu, lampy zatopione w asfalcie wraz z czujnikiem ruchu, wymianę nawierzchni oraz chodników w zakresie oddziaływania przejść dla pieszych (do 100m w każdą stronę) – przy każdym przejściu dla pieszych.

Także w Rawie Mazowieckiej niebawem zostaną przebudowane wszystkie przejścia dla pieszych wraz z fragmentami ulic: Kościuszki i Tomaszowskiej.

– Jeśli program będzie kontynuowany w kolejnych latach, na pewno będziemy składać wnioski na przebudowę przejść dla pieszych również na innych drogach powiatowych – podkreśla starosta Józef Matysiak.

W Rawie trwa również remont drogi powiatowej nr 4110 E obejmujący ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Faworną i dwa odcinki w Boguszycach. Remont obejmie nawierzchnię drogi, a także fragmentów chodników oraz parkingów.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author