Categories Powiat

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców w rawskim szpitalu. Sprawdź jak skorzystać

Bezpłatne badania internistyczne, dermatologiczne, onkologiczne dla pacjentów, szkolenia dla pracowników medycznych, salonów masażu, salonów kosmetycznych, rehabilitantów oraz warsztaty edukacyjne dla wszystkich – to najważniejsze elementy programu profilaktyki czerniaka, nowotworu, który w Polsce charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu liczby zachorowań.

Program o nazwie „Zdrowy promyk” zorganizował Szpital im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, a skorzystać niego mogą wszyscy chętni mieszkańcy województwa łódzkiego.

Program szpitala ma dwa cele.

• Pierwszy – dla wszystkich – to bezpłatne badania skóry pod katem ryzyka czerniaka. Wszyscy pacjenci przejdą przez badania lekarza internisty, który sprawdzi niepokojące zmiany skórne i ewentualnie skieruje do dalszej diagnostyki specjalistycznej – onkologicznej czy dermatologicznej. Jeśli zajdzie ta konieczność, w ramach programu przewidziano również konsultacje dermatologiczne wraz z badaniem dermatoskopowym. Będzie to konsultacja u lekarza onkologa, który dokładnie oceni zmiany skórne i zdecyduje o dalszym postępowaniu.

• Drugi – dla kadr medycznych, pracowników branży beauty (kosmetyka, masaże) i rehabilitantów – dla nich zorganizowane zostaną szkolenia z zakresu obsługi dermatoskopów oraz profilaktyki występowania nowotworów skóry, czyli m.in. rozpoznawanie źle rokujących zmian skórnych.

– Chcemy, aby program nie tylko pozwalał ludziom za darmo i bezboleśnie sprawdzić niepokojące zmiany na skórze, ale również, by w jego ramach przeszkolić te osoby, które w codziennej pracy zajmują się pielęgnacją klientów, a wiec mogą zauważyć te zmiany i przestrzec na czas – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor Szpitala im. św. Ducha w Rawie.

Szpital planuje również inne działania profilaktyczne w ramach programu. Będą to warsztaty edukacyjne – prowadzone przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych. Obejmą m.in. naukę samokontroli zmian skóry, edukację dotyczącą zagrożeń wynikających z nadmiernej ekspozycji skóry na słońce czy korzystania z ryzykownych dla skóry zabiegów.

W badaniach, które rozpoczną się we wrześniu, może wziąć udział 850 mieszkańców województwa łódzkiego w wieku od 18 do 64 lat.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem projektów szpitala. tel. 729 059 508 e-mail: projekty@szpitalrawa.pl , ue@szpitalrawa.pl

Udział w programie jest bezpłatny!

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author