Categories Powiat

Biała Rawska: Mandat w wysokości 1500 zł za jazdę z prędkością 118 km/h

Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 52-letniego kierującego dacią przerwali policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy. Za swoje niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Wczesnym rankiem 18 lipca 2022 roku policjanci ogniwa ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali w Białej Rawskiej na ulicy Wiejskiej do kontroli drogowej kierującego dacią, który poruszał się z nadmierną prędkością.

Na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h 52-latek jechał z prędkością 118 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat karny 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Podczas kontroli okazało się, że auto nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z tym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników drogi.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author