Categories Powiat

Biała Rawska: Około tysiąca mieszkańców wykonało badania profilaktyczne [wideo]

Bialski Dzień profilaktyki Biała Rawska

Podczas Bialskiego Dni Profilaktyki wykonano ponad 4 tysiące różnego rodzaju badań profilaktycznych. W wydarzeniu uczestniczyło około tysiąca mieszkańców Miasta i Gminy Biała Rawska.

– Dotychczas nie było tak szerokiej oferty usług medycznych dla mieszkańców naszej gminy. Nigdy też tylu mieszkańców nie wzięło udziału w naszych piknikach profilaktycznych – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Wacław Jacek Adamczyk, burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska.

Burmistrz Adamczyk podziękował wszystkim, którzy przyjechali do Białej Rawskiej, aby umożliwić mieszkańcom skorzystanie z badań.

Podczas Bialskiego Dni Profilaktyki laboratorium, działające przy rawskim Szpitalu Św. Ducha w Rawie, wykonało około 3,5 tys. badań. Skorzystało z nich 250 osób.

Od stycznia 2023 roku w Białej Rawskiej przy ul. Mickiewicza działa również Przychodnia POZ prowadzona przez rawski szpital.

– Od początku funkcjonowania przychodni w Białej Rawskiej udało nam się pozyskać lekarzy specjalistów, m.in. endokrynologa, dermatologa, chirurga, dietetyka. Będziemy się starać wykonywać badania USG, a być może w przyszłości w Białej Rawskiej będzie można również skorzystać z konsultacji z kardiologiem – wylicza Małgorzata Leszczyńska, dyrektor Szpitala św. Ducha w Rawie.

W przychodni w Białej jest również pobierana krew do badań laboratoryjnych.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author