Categories Powiat Rawski

Biała Rawska: Zostaną wybudowane nowe mieszkania komunalne

Biała Rawska podpisała list intencyjny dotyczący powołania spółki SIM. Przy ulicy Mickiewicza samorząd bialski chce wybudować mieszkania komunalne.

Dwa tygodnie temu (24.01) w Tomaszowie Mazowieckim kilka samorządów z terenu województwa łódzkiego, w tym Biała Rawska, razem z Krajowym Zasobem Nieruchomości podpisało list intencyjny, który ma doprowadzić do powołania spółki budującej mieszkania komunalne.

– Obecnie tworzona spółka SIM KZN Łódź Centrum jest pierwszą w tym roku, a 23 w ogóle. Procedujemy jej powstanie, mimo że w województwie łódzkim jedna spółka już powstała, ale wiem, że mieszkania są tu bardzo potrzebne – powiedział otwierając poniedziałkową konferencję prezes KZN pan Arkadiusz Urban. –Przypomnę, że my budujemy mieszkania dla polskich rodzin, tych które mają zdolność czynszową, ale nie mają zdolności kredytowej – dodał Urban.

Zaraz po podpisaniu wspomnianego listu intencyjnego, w rozmowie z gazetą „KochamRawe.pl – magazyn opinii”, burmistrz Białej Rawskiej podkreślał, że dopiero po powołaniu do życia spółki zostaną przekazane do niej grunty, na których zostanie wybudowany blok w Białej.

– Dopiero po spełnieniu tych formalności będziemy mogli podać więcej parametrów dotyczących tego budynku. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, czy będzie to jeden czy dwa bloki, ani ile klatek będzie miał taki blok – mówił w rozmowie z gazetą „KochamRawe.pl – magazyn opinii” Wacław Jacek Adamczyk burmistrz miasta i gminy Biała Rawska.

Wiadomo jednak, że mowa o kilkudziesięciu mieszkaniach komunalnych, a więc przeznaczonych dla osób pracujących, których stać na płacenie czynszu i wszystkich opłat. Idea tego projektu zakłada zarówno wynajem jak i daje możliwość wykupienia takiego mieszkania. Trzeba będzie jednak na początek wpłacić równowartość 30% jego wartości, a w późniejszym okresie regularnie spłacać pozostałą część.

Blok (lub bloki) powstaną przy ulicy Mickiewicza w Białej Rawskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja powinna być realizowana już w 2023 roku.

Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.
Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.     (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author