Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Pijani rodzice wieźli autem swoje 4-letnie dziecko. Policja zatrzymała ich w miejscowości Ścieki

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą. Okazało się, że kierowca oraz pasażerka są nietrzeźwi i wiozą 4-letnie dziecko. Oboje odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne czyny.

Późnym popołudniem 30 lipca 2019 roku mundurowi z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę w miejscowości Ścieki na drodze krajowej 72. Uwagę policjantów zwrócił fakt, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że w aucie znajduje się małżonka kierującego, a na kolanach trzyma 4-letnie dziecko. Funkcjonariusze wyczuli z kabiny samochodu silną woń alkoholu. Zarówno 46-letni kierujący jak i jego żona byli pijani. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, a 45-letnia kobieta blisko 2,5 promila. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny, a nieodpowiedzialna para odpowie przed sądem za swoje czyny.

W powiecie rawskim, w bardzo krótkim czasie, to już kolejna sytuacja kiedy nietrzeźwi rodzice przewożą dziecko autem i sprawują nad nim opiekę będąc pijani (przeczytaj tutaj). Mimo poważnych konsekwencji nadal zdarzają się takie sytuacje. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie.

Źródło: KPP w Rawie

Kup zbiór opowiadań o Rawie Mazowieckiej i Ziemi Rawskiej w dowolnej księgarni internetowej w Polsce>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author