Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Biuro Poselskie posła Adriana Witczaka w Rawie Mazowieckiej otwarte

3 Biuro poselskie posel Adrian Witczak Rawa Mazowiecka

W miniony poniedziałek poseł Adrian Witczak otworzył swoje Biuro Poselskie przy ul. Kościuszki 5 w Rawie Mazowieckiej. Jak stwierdził „to nowy rozdział we współpracy z mieszkańcami i władzami miasta”.

Rozmowa z posłem na Sejm RP – Adrianem Witczakiem, który właśnie otworzył w Rawie swoje biuro poselskie.

KochamRawe.pl: Panie pośle, znowu widzimy się w Rawie Mazowieckiej. Ostatnio odwiedził Pan nasze miasto w towarzystwie Pani Minister Marzeny Okły-Drewnowicz by wspólnie z burmistrzem Piotrem Irlą otworzyć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rawie Mazowieckiej. Dziś znowu otwarcie, tym razem Pańskiego Biura Poselskiego.

Poseł Adrian Witczak: To dla mnie wyjątkowy dzień. Rawa Mazowiecka jest pierwszym miastem, w którym otwieram filię swojego Biura Poselskiego. Pamiętam dzień, kiedy ogłoszono wyniki wyborów parlamentarnych. Po krótkim świętowaniu od razu przystąpiliśmy do planowania pracy i już wtedy jedną z pierwszych decyzji jakie podjąłem razem z moim zespołem była ta o Biurze Poselskim w Rawie Mazowieckiej. Cieszę się, że tamta decyzja dziś staje się rzeczywistością i że od dziś będę mógł być jeszcze bliżej mieszkańców Rawy Mazowieckiej i całego powiatu rawskiego. Jednak to otwarcie nie byłoby możliwe, gdyby nie moja liczna rawska drużyna prowadzona przez Panią radną Joannę Walendzik i Pana Tomasza Wojtyskę. Współpraca z ludźmi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych uskrzydla, dlatego tak chętnie odwiedzam Rawę Mazowiecką. Podziękowania kieruję także do Pana burmistrza Piotra Irli i jego świetnego zespołu współpracowników. Wspólnie z Panem burmistrzem pracujemy nad tym, żebym zasłużył na miano dobrego posła ziemi rawskiej i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ogłosić pierwsze wspólne działania.

Gdzie dokładnie będzie się mieściło Pańskie Biuro Poselskie?

Będziemy mogli się spotykać z mieszkańcami w centrum Rawy, przy ul. Kościuszki 5, naprzeciwko Poczty Polskiej. Usytuowanie biura bardzo mnie cieszy, ponieważ jak się trochę wychylę z okna i spojrzę w prawo to mogę zobaczyć mój ulubiony pomnik, czyli rawskie konie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że spotkania z mieszkańcami powiatu rawskiego odbywają się nie tylko w Rawie, ale także w Sejmie, do którego bardzo serdecznie zapraszam. W zeszłym tygodniu na moje zaproszenie Sejm odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego z Białej Rawskiej. Uczniowie zwiedzili parlament z przewodnikiem, przysłuchiwali się debacie na sali plenarnej, pozdrowiła ich prowadząca obrady Pani Marszałek Dorota Niedziela, a na spotkaniu ze mną uczniowie dopytywali nie tylko o szczegóły pracy sejmowej, bo dostałem między innym pytanie o to, na kogo będę głosował na Eurowizji.

Wiemy już trochę o niedawnych, minionych wydarzeniach, a jakie ma Pan plany na najbliższe tygodnie?

Nie zwalniamy tempa. W najbliższych tygodniach znów sporo rawskich aktywności. Chciałbym wziąć udział Dniach Rawy 24-26 maja, także jeśli nie będziecie mieć Państwo czasu na odwiedziny w Biurze Poselskim to będziemy mieć też okazję porozmawiać na świeżym powietrzu. Pod koniec miesiąca spotkam się z rodzinami i opiekunami osób z niepełnosprawnościami zrzeszonymi w ramach Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej. Szykuję się również do organizowanego w Rawie Tour de Konstytucja. Niemniej, poza pracą parlamentarną i spotkaniami z mieszkańcami, nie możemy zapominać, że już niedługo wybory do Parlamentu Europejskiego. To bardzo ważne wybory – również dla Rawy Mazowieckiej. Chciałbym, żeby nasze miasto miało sojusznika również w Brukseli, dlatego w tej kampanii wyborczej wspieram Pana Dariusza Jońskiego, który jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w województwie łódzkim.

Dziękuję za rozmowę.

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author