Categories Powiat Rawski

Ścieki: 28-latka w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 125 km/h. Straciła prawko

Kronika policyjna Rawa Mazowiecka. Ścieki (gm. Rawa Mazowiecka): 28-letnia kierująca oplem straciła uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienia. Została również ukarana wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 15 pkt karnych.

16 maja 2024 roku przed godziną 8.00 policjanci rawskiej drogówki zatrzymali w Ściekach kierującą oplem, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 125 km/h. Kobieta spieszyła się aby zdążyć do pracy.

Podróż została przerwana kontrolą drogową, która zakończyła się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz 15 punktami karnymi.

Niestety to już kolejne zatrzymane prawe jazdy w tym tygodniu na drogach powiatu rawskiego za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do podstawowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy bardzo często ignorują znak obszar zabudowany, na którym ograniczenie prędkości jest do 50 km/h.

Policja przypomina!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło: asp. Agata Krawczyk

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author