Categories Miasto

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej

Rawa Mazowiecka wiadomości kocham rawę

W bieżącym roku rozpoczęła się długo wyczekiwana przez rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 budowa przyszkolnej sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W marcu br. został wyłoniony wykonawca inwestycji Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. z Sierakowic Prawych.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana istniejąca sala gimnastyczna. W efekcie zostanie wybudowana nowa, duża sala gimnastyczna z dodatkową częścią szatniowo-sanitarną wraz z zapleczem magazynowym. Dodatkowo zaprojektowane i wybudowane zostaną elementy zagospodarowania terenu w postaci boiska sportowego do piłki nożnej, boiska sportowego wielofunkcyjnego oraz bieżni ze skocznią w dal.

Budowa sali gimnastycznej przy SP nr 2 to kolejna po hali sportowej Tatar inwestycja mająca na celu poprawę infrastruktury sportowej w naszym mieście. Budynek sali gimnastycznej został zaprojektowany z uwzględnieniem rozwiązań funkcjonalno-technicznych dotyczących dostępności obiektu do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami. Wykonanie założonych prac budowlanych w budynku i otoczeniu szkoły znacznie poprawi jej funkcjonalność i estetykę.

Koszt inwestycji to ok. 14 mln zł, w czym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych wynosi 9 mln 995 tys. zł.

Zakończenie prac przewidziano na październik 2024 r.

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author