Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Budowa trzech bloków spółdzielczych trwa. Co powinieneś wiedzieć o inwestycji? Podajemy ceny mieszkań w nowych blokach spółdzielni w Rawie Mazowieckiej

Ceny mieszkań od dewelopera w Łodzi

Ceny mieszkań w nowych blokach spółdzielni w Rawie Mazowieckiej. Wstępnie zarezerwowanych jest już 75 proc. mieszkań w nowych blokach Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, których budowa rozpoczęła się u zbiegu ulic Mszczonowskiej i Białej. Cena mieszkań w nowych blokach rawskiej spółdzielni waha się od 5600 zł do 5800 zł za metr kwadratowy.

Ubezpiecz mieszkanie, dom, samochód w Rawie Mazowieckiej. Ubezpieczenia Rawa ul. Warszawska 6. Tel. 507 729 801. Dowiedz się więcej>>>

Na zdjęciu wizualizacja ostatecznego wyglądu największego z budowanych nowych bloków rawskiej spółdzielni od strony ul. Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej.

Prace na budowie nabierają tempa. Podobnie zresztą jak sprzedaż mieszkań. Jak informuje Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, znaczna część lokali – głównie tych o najmniejszym metrażu – została już zarezerwowana. Osoby, które zapisały się na listę osób zainteresowanych zakupem, będą zapraszane do siedziby spółdzielni w celu podpisania umowy.

Jak kupić i ile kosztują mieszkania w nowych blokach w Rawie?

Wśród mieszkań, które jeszcze nie zostały zarezerwowane, można znaleźć lokale o powierzchni od 60 m kw. wzwyż. Osoby zainteresowane mieszkaniami o takim metrażu, powinny jak najszybciej zgłosić się do spółdzielni.

W przypadku mieszkań mniejszych można już tylko zapisać się na listę rezerwową. Osoby te będą miały szanse na zakup mieszkania dopiero w sytuacji, gdy ostatecznej umowy zakupu nie podpiszą ci, którzy zapisali się jako pierwsi.

Ci, którzy podpiszą umowę z R-MSM do końca września, będą musieli wpłacić pierwsza transzę w wysokości 30 proc. wartości kupowanego mieszkania i pomieszczeń przynależnych (miejsc postojowych).

Ceny mieszkań w nowych blokach spółdzielni mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej

Jeśli planujesz zakup mieszkania przy wsparciu kredytu hipotecznego, to warto się do tego przygotować. Tu przeczytasz jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup mieszkania oraz jak zbudować swoją zdolność kredytową.

A teraz przejdźmy do tego co najważniejsze, czyli cen mieszkań w nowych blokach w Rawie Mazowieckiej, które właśnie buduje Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Ceny metra kwadratowego mieszkań w nowych blokach spółdzielni mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej są uzależnione od bloku. W pierwszym, największym bloku, cena to 5 600 zł, w drugim budowanym bloku cena nowego mieszkania wynosi – 5 700 zł, a cena mieszkań w trzecim  bloku z najmniejszą liczbą mieszkań – 5 800 tys. zł. Oczywiście są to ceny mieszkań w nowych blokach spółdzielni w Rawie Mazowieckiej za jeden metr kwadratowy.

Właściciel każdego mieszkania będzie mógł dokupić sobie miejsce postojowe. Do wyboru są miejsca w trzech wariantach: 22 miejsca na zewnątrz – cena 6480 zł, 56 miejsc w podziemnym garażu wielostanowiskowym na platformie w cenie 16 200 zł i na betonie w cenie 28 080 zł.

W przypadku mieszkań o najmniejszym metrażu przysługuje zakup komórki lokatorskiej. Jej cena to 5 680 zł.

Typ IV mieszkań (o pow. 69 m kw.), które są zlokalizowane na szczycie bloku od strony ronda, posiada loggie o pow. 12 m kw., za które trzeba dopłacić 10 tys. zł.

Dopłaty dotyczą tylko loggii. Do mieszkań z balkonami nie ma żadnych dopłat. Każde z mieszkań będzie miało balkon o długości od 5,5 do 11,5 metra.

KSIĄŻKA: Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny. TUTAJ>>>

Jak będzie przebiegał proces budowy nowych bloków spółdzielni u zbiegu ulic Mszczonowska i Biała w Rawie?

Aktualnie plac budowy jest już ogrodzony, a pracownicy wykonawcy – poznańskiej firmy PEKABEX – wykonują prace ziemne. Docelowo na placu budowy może pracować nawet 150 osób.

Wykonany jest już wykop pod najdłuższy blok od strony ul. Mszczonowskiej. Wylany jest tzw. „chudy beton” i położona jest izolacja. Zostało też utwardzone podłoże pomiędzy pierwszym i drugim blokiem, ponieważ będzie się tam poruszał dźwig kołowy, który niebawem pojawi się na placu.

Obecność tego dźwigu sprawia, że nieco zmieni się harmonogram prac na placu budowy.

Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku zostaną wykonane elementy żelbetowe w garażu i na parterze i zmontowane zostaną płyty (ze stolarką okienną i drzwiami balkonowymi) na wszystkich trzech budynkach, czyli budowa zostanie doprowadzona do stanu surowego, otwartego.

Po wybudowaniu bloków, w każdej klatce schodowej zostaną zamontowane windy o wymiarach 140×210 cm.

Zostały już także podpisane stosowne umowy zarówno z dostawcami energii elektrycznej jak i cieplnej, którzy równolegle z budową, wykonają niezbędne podłączenia.

Na terenie budowanego osiedla powstanie także przynajmniej jedno stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych.

Budowa nowych bloków Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej potrwa 18 miesięcy

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową a firmą PEKABEX na wybudowanie trzech bloków wykonawca ma 24 miesiące. Firma deklaruje, że inwestycję uda się zrealizować w 18 miesięcy.

Nowi właściciele mieszkań klucze mogliby odebrać na początku 2023 roku.

– Choć same mieszkania będą gotowe zimą na przełomie 2022 i 2023 roku, to zagospodarowaniem terenu wokół bloków zajmiemy się dopiero wiosną – mówi Adam Iwaszkiewicz prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej.

Prezes ma nadzieję, że oficjalne oddanie do użytkowania nowych bloków (a być może niektórzy właściciele już zdążą się wprowadzić do swoich mieszkań) nastąpi nie później niż 19 kwietnia 2023 roku, czyli w 65. rocznicę powołania do życia rawskiej spółdzielni.

– W poprzednich latach podawaliśmy już kilka dat zakończenia budowy naszych nowych bloków. Chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich, którzy czekali na te mieszkania. Przygotowania do tej inwestycji i negocjacje z wykonawcą były bardzo długie i trudne. Nie ukrywam, że wszystko rozbijało się jak zwykle o pieniądze. Nam, jako przedstawicielom spółdzielni, zależało, aby cena dla przyszłych właścicieli była jak najniższa, co w sytuacji, gdy ceny materiałów budowlanych, kosztów pracy i paliwa idą w górę, wcale nie było takie łatwe – wyjaśnia prezes spółdzielni mieszkaniowej.

Władze spółdzielni proszą o wyrozumiałość wszystkich, dla których prace związane z realizacją tej inwestycji mogą być nieco uciążliwe. – Skala tej inwestycji w naszym mieście jest bezprecedensowa. Przybędzie nowych mieszkań i zapewne wraz z nimi także mieszkańców naszego miasta. Chciałbym, aby to, co robimy, spotkało się ze zrozumieniem, zarówno władz, jak i rawskiej społeczności – mówi Adam Iwaszkiewicz.

Miejsce budowy nowych bloków w Rawie Mazowieckiej u zbiegu ulic Mszczonowska i Biała przy rondzie.

Miejsce budowy nowych bloków spółdzielni mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej u zbiegu ulic Mszczonowska i Biała przy Rondzie Królewskim.

Content marketing dla branży nieruchomości deweloperów i instytucji finansowych kredytujących zakup nieruchomości. Chcesz napisać i opublikować artykuł o swojej inwestycji? Przygotujemy i opublikujemy odpowiedni artykuł dla dewelopera, banku, doradcy kredytowego, banku. Napisz do nas: biuro@kochamrawe.pl

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author