Categories Miasto

Burmistrz Rawy Mazowieckiej: Kilka słów o Dniach Rawy

Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej

Za nami weekend dobrej zabawy na świeżym powietrzu – Dni Rawy Mazowieckiej. Była to bogata i ciekawa dwudniowa impreza.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DNI RAWY MAZOWIECKIEJ>>>

Zamkowe atrakcje rozpoczęły się w sobotę 8 czerwca. Już od godz. 15 dzieci bawiły się w strefie animacji. Niesamowite emocje wzbudziła polsko-węgierska parada motocyklowa. Równocześnie rozpoczął się program sceniczny, a wśród wykonawców wystąpiły gwiazdy sobotniego wieczoru: Brathanki i Łukasz Zagrobelny.

W niedzielne przedpołudnie dużą gratką był pokaz akrobatyki motocyklowej na targowisku „Rawiak”. A na zamkowej scenie wystąpiły dzieci i młodzież rawskich szkół i przedszkoli oraz grupy MDK w ciekawych programach artystycznych. Niektóre z nich po raz pierwszy na dużej scenie. Emocji było co niemiara. Już na zakończenie imprezy usłyszeliśmy grupę Felivers i niezapomniane Papa D.

Dziękuję za Państwa obecność, sympatyczną i spokojną zabawę oraz wspólnie spędzone chwile. Po zakończeniu imprezy mam kilka refleksji na temat programu, przygotowań i pracy wszystkich służb. Docierają do mnie również spostrzeżenia i uwagi od mieszkańców naszego miasta. Wszystkie je przyjmuję, analizuję i będę się starał wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Ustawienie sceny w większości odpowiadało zarówno uczestnikom imprezy jak i gastronomii oraz właścicielom stoisk handlowych. Wprawdzie nie mieliśmy w tle naszej uroczej baszty, do której duża część mieszkańców już się przyzwyczaiła, ale w tym układzie udało nam się maksymalnie zagospodarować teren boiska bocznego.
Najwięcej uwag mieli Państwo do cen serwowanych przez gastronomię, cen piwa i biletów na wesołe miasteczko. Faktycznie były one wysokie. Mogę już dzisiaj obiecać, że będziemy w roku 2020 pracować nad takim rozwiązaniem, by były one przystępne dla każdego.

Nie wszystkim z Państwa odpowiadało działanie ochrony, kontrola torebek. Było ono niezbędne i dziękuję wszystkim, którym te działania nie utrudniały dobrej zabawy. Wszyscy pamiętamy wydarzenia ze stycznia br. w Gdańsku. By zapobiec jakimś przykrym sytuacjom takie działania musiałem zaakceptować wydając decyzję o zezwolenie na organizację imprezy masowej.

Mimo wielu spostrzeżeń, uwag, mam nadzieję, że impreza spełniła Państwa oczekiwania i że każdy spędził weekend 8-9 czerwca w miłej atmosferze. Jednocześnie dziękuję wszystkim instytucjom, mediom i firmom zaangażowanym w organizację Dni Rawy Mazowieckiej 2019.

Za rok będziemy organizować kolejne Święto Miasta. Już dzisiaj mogę przekazać informację, że będzie to ostatni weekend maja 2020 r. Niebawem będziemy również pracować nad wyborem gwiazd na następny rok. Jak te konsultacje będziemy prowadzić poinformujemy Państwa na stronie miasta, fb urzędu oraz w prasie lokalnej. Wybór wykonawców będzie wynikiem konsultacji z Państwem, dostępnością terminów wybranych wykonawców i środków finansowych, jakie zdecydujemy się na organizację naszego wspólnego święta przeznaczyć. Liczę na Państwa zaangażowanie i pomoc.

Piotr Irla
burmistrz Rawy Mazowieckiej

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author