Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Ciężarówki poza miastem? Projekt nowej ulicy pod wiaduktem S-8 w Rawie Mazowieckiej

Jest koncepcja wyprowadzenia ruchu samochodów ciężarowych z miasta. Burmistrz Rawy chce wybudować nową drogę od ulicy Mszczonowskiej pod trasą S-8 w miejscu, gdzie swoje tory ma kolejka wąskotorowa.

NASZA AKCJA: Szukamy starych zdjęć Rawy Mazowieckiej. Jeśli takie posiadasz przeczytaj i skontaktuj się z redakcją KochamRawe.pl>>>

Nowa droga będzie łączyła się z ulicą Mszczonowską na wysokości bloków socjalnych.

Tamtędy samochody ciężarowe ze strefy przemysłowej i centrów logistycznych, mogłyby pojechać pod wiaduktem trasy S-8, w sąsiedztwie torów kolejki wąskotorowej, a następnie za trasą do ronda na ulicy Białej.

– W ten sposób wszystkie samochody jadące w kierunku Warszawy, Wrocławia, ale także Łodzi nie musiałyby wjeżdżać do miasta – wyjaśnia burmistrz Piotr Irla.

Jego zdaniem, projektowana droga będzie spełniać wszelkie wymagane normy.

Tory kolejki pod wiaduktem zostaną przesunięte tak, aby zmieściła się tam w pełni wymiarowa, dwupasmowa droga o szerokości 6 m wraz z chodnikiem o szerokości 2,7 m.

– Ta koncepcja jest już uzgodniona z zarządcami dróg, czyli zarówno z Zarządem Dróg Wojewódzkich, jak i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a także z kolejką wąskotorową i z samorządem powiatowym – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl burmistrz Irla.

W tym roku miasto chce wykonać projekt techniczny tej ulicy tak, aby w kolejnych latach móc ją wybudować.

Burmistrz Rawy planuje, aby docelowo ulica ta była jeszcze dłuższa i biegła od ul. Mszczonowskiej, pod trasą, przez rondo na ulicy Białej do drogi nr 707 w kierunku Pukinina. Nowa ulica łączyłaby się z drogą w kierunku Pukinina i Cielądza ok. 0,7 km. za ulicą Aleksandrówka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author