Categories Miasto

W Rawie będzie tablica Romana Dmowskiego. Odbędzie się publiczna zbiórka

Powstała grupa mieszkańców Rawy Mazowieckiej, chcąca upamiętnić Romana Dmowskiego. Pamiątkowa tablica zostanie umieszczona na jednym z budynków w samym centrum naszego miasta. Wcześniej inicjatorzy akcji muszą zebrać pieniądze.

Zachęcamy do przeczytania felietonu Artura Guta “Rawski antysemityzm”>>>

Jakiś czas temu w naszym mieście pojawiła się inicjatywa upamiętnienia Romana Dmowskiego. Przedstawiciele tej inicjatywy odwiedzili burmistrza z propozycją upamiętniania Dmowskiego pamiątkową tablicą.

– Inicjatorzy akcji upamiętnienia w naszym mieście Romana Dmowskiego, zgodzili się ze mną, że najlepszym miejscem do umieszczenia tablicy pamiątkowej jest budynek Urzędu Miasta przy Pl. Józefa Piłsudskiego 4 – relacjonuje w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Miejsce zyskało również uznanie wśród społeczności zgromadzonej wokół tej inicjatywy na facebook’owym profilu “Chcemy upamiętnienia Romana Dmowskiego w Rawie Mazowieckiej”.

NASZA AKCJA: Szukamy starych zdjęć Rawy Mazowieckiej. KLIKNIJ>>>

– Chcemy, żeby tablica została zawieszona jeszcze przed remontem elewacji – podkreśla w rozmowie z nami Bartek Florek, jeden z inicjatorów umieszczenia tablicy poświęconej Romanowi Dmowskiemu w Rawie Mazowieckiej.

Burmistrz Rawy zapewnia, że w najbliższych latach budynek przy Pl. Piłsudskiego 4 przejdzie gruntowną rewitalizację i zyska nowy blask. – Sugerowałem, aby wstrzymać się z umieszczaniem tablicy do czasu remontu elewacji, ale organizatorzy tej inicjatywy chcą umieścić tablicę na budynku jak najszybciej – wyjaśnia burmistrz Irla. – Wyraziłem na to zgodę – dodaje.

Zgodę na umieszczenie tablicy na elewacji budynku musi jeszcze wyrazić konserwator zabytków, ponieważ jest to obiekt zabytkowy.

Organizatorzy tej inicjatywy muszą też zebrać pieniądze na samą tablicę. Póki co, zbiórka jeszcze nie wystartowała.

– Będziemy zbierać pieniądze na tablicę w ramach publicznej zbiórki – informuje Bartek Florek, który zapewnia, że informacje dotyczących tej zbiórki będą pojawiać się w mediach społecznościowych.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author