Categories Powiat

Co działo się na policyjnym pikniku Roadpol Safety Days w Białej Rawskiej?

erawa Roadpol Safety Days Biała Rawska Rawa Mazowiecka kochamrawe

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, które szczególnie ukierunkowane jest na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


W ramach tej akcji 21 września 2021 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zorganizowali spotkanie w trakcie którego, rozmawiali z młodzieżą podnosząc świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: „ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ INNYM”.

kocham RawęPolicjanci komórek ruchu drogowego prowadzili działania zarówno profilaktyczno-edukacyjne jak również prewencyjno-kontrolne, do których wykorzystali wszelki dostępny sprzęt w tym także mierniki prędkości.

Profilaktycy z rawskiej komendy w tym dniu zorganizowali spotkanie na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, gdzie razem z policjantami ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przedstawicielami WORD-u w Skierniewicach, Inspekcją Transportu Drogowego, przedstawicielami Lasów Państwowych oraz Straży Ochrony Kolei zorganizowali piknik z młodymi kierowcami mający na celu promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania na drodze.

Mundurowi przypominali o zdrowym rozsądku podczas korzystania z pojazdów. Agresywny styl jazdy i brawura to niestety częste przyczyny zdarzeń drogowych. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród męskiej części uczniów, cieszył się nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Podczas spotkania młodzi użytkownicy dróg mogli skorzystać z symulatora dachowania, sprawdzić swoje umiejętności na refleksomierzu jak również skorzystać z dobrych rad przedstawicieli WORD-u.


 
Każdy chętny mógł także spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód. Młodzież ochoczo wykonywała slalom przy wykorzystaniu alko i narkogogli.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez policjantów, gdzie młodzież dopytywała się o służbę w policji i otrzymywała cenne rady. Mundurowi rozdawali kamizelki oraz elementy odblaskowe, które przy zbliżającej się aurze jesiennej będą niezbędne.

Funkcjonariusze również zapoznawali uczniów z dronem wykorzystywanym podczas codziennej służby do ujawniania przewinień kierowców.

policja rawa Kocham Rawę Biała RawskaBiała Rawska kochamrawe wieści Rawskie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author