Categories Powiat

W Rawie poród ze znieczuleniem i porody rodzinne

Szpital w Rawie Mazowieckiej dołączył do grona placówek, w których paniom na oddziale ginekologiczno-położniczo-noworodkowym zapewnia się pełne znieczulenie podczas porodu. Ponadto w szpitalu wciąż dopuszczalne są porody rodzinne oraz odwiedziny.


Jak wiadomo, nie wszystkie ciężarne chcą rodzić siłami natury bez znieczulenia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom szpital w Rawie wprowadził odpowiednie procedury umożliwiające rodzenie w znieczuleniu, pod okiem anestezjologa.

– Zapewniamy znieczulenie zewnątrzoponowe, fachową opiekę anestezjologiczną, dysponujemy również odpowiednią mieszanką gazów znieczulających, a ponadto nasza kadra może zastosować także niefarmakologiczne, dopuszczalne, metody uśmierzania bólu przed i w trakcie porodu – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala w Rawie. – Chcemy dać przyszłym mamom całą paletę możliwości, aby rodziły w naszym szpitalu w jak najlepszych w warunkach. Sama odebrałam w życiu tysiące porodów, więc znakomicie zdaję sobie sprawę z tego, jak ważny jest w takim momencie maksymalny komfort oraz fachowa, wyrozumiała opieka.

Rodzice wciąż mogą wspólnie witać swoje maleństwo na świecie – szpital nie zawiesił tzw. porodów rodzinnych. Przyszły tata musi jednak albo być zaszczepiony (okazać w szpitalu certyfikat) albo poddać się testowi na obecność koronawirusa – można to zrobić na miejscu wyniki uzyskuje się już po 40 minutach, są one ważne przez 3 dni. Powinien mieć także własny fartuch i czepek.

Przypominamy również, że można odwiedzać pacjentki w szpitalu – jednakże również na podobnych zasadach: albo za okazaniem certyfikatu szczepień, albo na podstawie negatywnego testu na obecność koronawirusów.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author