Categories Miasto

Do godz. 21 trwają wybory parlamentarne. Sprawdź gdzie oddasz swój głos w Rawie i jak prawidłowo zagłosować

Od godz. 7 do 21 czynne są lokale wyborcze. Poniżej publikujemy listę rawskich komisji wyborczych wraz z informacją, do której komisji zostali przypisani mieszkańcy poszczególnych rawskich ulic. Dostaniemy dwie karty na każdej stawiamy tylko jeden znak X przy nazwisku wybranego kandydata.

W jakich godzinach czynne są lokale wyborcze w Rawie?

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej i całego powiatu rawskiego, podobnie jak mieszkańcy całego kraju mogą dziś (13 października) oddawać głosy na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w godz. 7-21.

Jak prawidłowo oddać głos?

Każdy wyborca otrzyma dwie karty do głosowania. Na jednej będą komitety wyborcze z listą kandydatów do Sejmu, a na drugiej lista kandydatów do Senatu – także z informacją z jakiego komitetu dany kandydat ubiega się o mandat senatora.

W przypadku pierwszej listy z kandydatami do Sejmu – znajdź komitet na który chcesz głosować, a następnie nazwisko kandydata i we wskazanym miejscu zaznacz przy nim znak X.

Na karcie z kandydatami do Senatu także znajdź nazwisko swojego kandydata i również postaw przy nim znak X.

Jeśli nie postawisz znaku X przy nazwisku żadnego z kandydatów, lub zaznaczysz na każdej z kart więcej niż jedno nazwisko – twój głos będzie nieważny.

Podsumowując – na każdej z dwóch kart stawiasz tylko jeden znak X wybierając w ten sposób tylko jednego kandydata na posła i jednego na senatora.

Gdzie głosować mogą mieszkańcy Rawy Mazowieckiej?

Szkoła Podstawowa nr 2 im Marii Konopnickiej, ul. Miła 2

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Stefana Jasińskiego, Jerozolimska, Antoniego Jeziorańskiego, Jeżowska, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Laskowa, Łąkowa, Mazowiecka, Miła, Miodowa, Ogrodowa, Orzechowa, Jana Chryzostoma Paska, Piaskowa, Piekarska, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego-od numeru 1 do numeru 7, Podmiejska, Przechodnia, Pszeniczna, Władysława Reymonta, Sadowa, Skierniewicka, Słoneczna, Targowa, Wałowska, Warszawska, Willowa, Wiśniowa, Wodna, Zamkowa Wola, Żytnia.

Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. Aquarium, ul. Katowicka 20

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Akacjowa, Adama Asnyka, Browarna, Jana Brzechwy, Chmielna, Cmentarna, Marii Dąbrowskiej, Dolna, Aleksandra Fredry, Górna, Kaczeńcowa, Katowicka, Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej, Janusza Korczaka, Ignacego Krasickiego, Kornela Makuszyńskiego, Elizy Orzeszkowej, Osada Dolna, Piwna, Bolesława Prusa, Przemysłowa-nieparzyste do numeru 1c, Różana, Henryka Sienkiewicza, Słodowa, Leopolda Staffa, Tatar, Tomaszowska (bez bloków), Tulipanowa, Juliana Tuwima, Wierzbowa, Wyzwolenia, Gabrieli Zapolskiej, Zielona, Stefana Żeromskiego, Narcyzy Żmichowskiej.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Kościuszki 19

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Armii Krajowej, Faworna, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Krzywe Koło, Księdza Ignacego Jana Skorupki, Księże Domki, Łowicka, Murarska, Nowa, Parkowa, 1 Maja, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego-od numeru 8 do numeru 16, Plac Wolności, Juliusza Słowackiego, Tomaszowska bloki 10a, 10b, 10c, 10d, 10e, 10f, 10h, 10i, Zamkowa, Zatylna, Ziemowita.

Przedszkole Miejskie nr 3 “Bajkowy Zakątek”, ul. Solidarności 3b

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Krakowska od numeru 12 do końca, Niepodległości-od numeru 8 do końca (bez numeru 11), Opoczyńska, Polna-parzyste od numeru 8 do końca-nieparzyste od numeru 15 do końca, Przemysłowa-parzyste wszystkienieparzyste od numeru 3 do końca, Solidarnościnumery 1, 2, 2b, 3, 4, 5, 6, 17, 18, 18a, 19, Zygmunta Zwolińskiego-od numeru 9 do końca-bloki 8a, 8b.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Kościuszki 19

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Aleja Konstytucji 3 Maja, Krakowska od numeru 1 do numeru 10, Adama Mickiewicza, Niepodległościnumery 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 11, Polna-parzyste do numeru 6 – nieparzyste do numeru 13, Południowa-od numeru 1 do 10a, Solidarności-numery 3a, 7, 8, 9, 10, 11, 12, Zygmunta Zwolińskiego-bloki 1, 1a, 1b, 2a, 2b-od numeru 3 do numeru 8.

Miejski Dom Kultury, ul. Krakowska 6c

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Braci Świderskich, Wacława Gąsiorowskiego, Teofila Lenartowicza, Osiedle 9 Maja, Południowa-od numeru 11 do końca, Antoniego Urbańskiego.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Kazimierza Wielkiego 28

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Jana Sobieskiego-bloki 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Kazimierza Wielkiego-bloki 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 – domki od numeru 1 do 7.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Hala “Milenium”, ul. Kazimierza Wielkiego 28

Tu głosować będą mieszkańcy ulic:

Aleksandrówka, Stefana Batorego, Biała, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego-bloki 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 22, 25, 26, 27, 30, 32, 34, 36, 38, 40 – domki od numeru 31, Mszczonowska, Jana Sobieskiego-domki jednorodzinne.

SP ZOZ-Szpital im. Św. Ducha Rawa Mazowiecka, ul. Warszawska 14

Tu głosować będą pacjenci SP ZOZ Szpitala im. Św. Ducha.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author