Categories Miasto

„Forma w przestrzeni” wystawa malarska Agaty Majda w MDK

Wystawa malarska MDK Rawa Agata Maida

22 marca o godz. 19 wernisaż wystawy autorstwa Agaty Majdy „Forma w przestrzeni” w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

Agata Majda jest studentką na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie studiuje Malarstwo na III roku oraz Projektowanie ubioru na roku I. Ma za sobą dwie indywidualne wystawy – jedna odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim, a druga w Rawie Mazowieckiej, kiedy byłam jeszcze uczennicą Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim.

Po czterech latach powraca do Rawy z trzecią indywidualną wystawą zatytułowaną “Forma w przestrzeni”, na której będzie prezentować swoje malarstwo. W skład wystawy „Forma w przestrzeni” wchodzą obrazy z ostatnich 2 lat, na których autorka eksperymentowała z formą w przestrzeni malarskiej jaką jest pracownia. Na dużych płótnach starała się zderzać ze sobą formy geometryczne z linearnymi, ciężkie z lekkimi, realistyczne z abstrakcyjnymi różnicując czas z jakim zostały namalowane. Na tych obrazach zobaczycie państwo przestrzeń zainspirowaną rzeczywistymi zjawiskami oraz swobodnie i świadomie przez autorkę zakomponowaną. Na wystawie znajdą się także dwa pejzaże “konstruowane’ i namalowane z podobnym założeniem oraz parę szkiców.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author