Categories Powiat

Dobry rok dla gm. Cielądz. O tym co się udało mówi wójt Paweł Królak

Paweł królak wójt gminy Cielądz kocham rawę

Inwestycje zaplanowane do realizacji w 2022 roku samorząd gminy Cielądz zrealizował. Wójt Paweł Króla myślami wybiega już w przyszły rok, gdyż planuje realizację dużych inwestycji, o których na pewno będziemy pisać na łamach „KochamRawe.pl”.

W mijającym roku zrealizowano dwie duże inwestycje drogowe w miejscowościach Wylezinek i Komorów.

Udało się również zakończyć prace termomodernizacyjne budynku ośrodka zdrowia w Sierzchowach. Zakupiono samochód na potrzeby dowozu dzieci z dofinansowaniem PEFRON. A aktualnie, na terenie całej gminy, wymieniane jest oświetlenie uliczne na ledowe z budową trzech nowych odcinków i niezbędnymi wymianami instalacji. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł.

– Na koniec roku udało nam się zmodernizować boisko w Cielądzu, wymienić ogrodzenie i piłkochwyty oraz zakupić nowe budki – informuje wójt Paweł Królak.

Dzięki pozyskanym pieniądzom z rządowego funduszu „Polski Ład” w  przyszłym roku, na terenie gminy Cielądz, zostaną przeprowadzone dwie duże inwestycje oświatowe. Samorząd przygotowuje dokumentację na termomodernizację szkoły w Sierzchowach oraz rozbudowę, a  właściwie budowę nowego skrzydła szkoły w Cielądzu dla najmłodszych uczniów wraz z kompleksem boisk w sąsiedztwie szkoły.

Gmina wybrała już firmę, która zajmie się wymianą sieci wodociągowej w Sierzchowach. Prace ziemne powinny rozpocząć się około połowy 2023 roku.

REKLAMA

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author