Categories Powiat

Dożynek Powiatu Rawskiego w Regnowie w tym roku nie będzie?

Dożynki powiatowe w Regnowie 2020

Organizatorzy tegorocznych dożynek, a więc władze powiatu rawskiego i gminy Regnów podjęli decyzję, że w tym roku Dożynki Powiatowe odbędą się w ograniczonym zakresie.

Dożynki miały w tym roku odbyć się na ternie gminy Regnów 30 sierpnia. W przesłanym do redakcji KochamRawe.pl komunikacie, starosta rawski Józef Matysiak bardzo lakonicznie odnosi się do planów przeprowadzenia tegorocznych dożynek.

Zarząd Powiatu Rawskiego po uzgodnieniu z Wójtem Gminy Regnów informuje, iż Dożynki Powiatowe 2020 zaplanowane na ostatnią niedzielę sierpnia br. odbędą się w ograniczonym zakresie, uwzględniającym bezpieczeństwo uczestników. O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie”.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, na pewno odbędzie się msza św., która zawsze rozpoczyna uroczystości dożynkowe. Być może uda się też przeprowadzić obrzęd chleba.

Rozrywkowej, popołudniowej części dożynek Powiatowych, prawdopodobnie w tym roku nie będzie.

Przypomnijmy, że póki co obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych i nic nie zapowiada, aby miał on zostać szybko zniesiony.

Aktualnie (15.05) – od początku epidemii – na terenie powiatu rawskiego zdiagnozowano 22 zakażenia koronawirusem z czego już 14 wyzdrowiało.

Reklama w Rawie reklama w gazecie Rawa Mazowiecka
Reklama w gazecie “KochamRawe.pl – magazyn opinii” w Rawie Mazowieckiej dla firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Kliknij w powyższy baner, aby dowiedzieć się więcej.
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author