Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Dzienny Dom Seniora czeka na mieszkańców Rawy. Sprawdź ile dopłacą seniorzy

Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej, mieszczącego się przy ul. Warszawskiej 12. Chętni powinni zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Trwają ostatnie prace związane z adaptacją budynku i pomieszczeń przy kościele pw. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, w którym na przełomie stycznia i lutego oficjalnie rozpocznie działalność Dzienny Dom Seniora. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Na początku swojej działalności placówka przyjmie pod swoją opiekę 30 osób powyżej 60 roku życia. Zainteresowane osoby już teraz powinny zgłosić się do MOPS (ul. Krakowska 22A), ponieważ rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Osoby, które będą spełniać kryteria, a niestety miejsc dla nich zabraknie, będą wpisywane na listę rezerwowych. Obowiązuje bowiem zasada – kto pierwszy ten lepszy.

– Na pewno będzie rotacja. Osoby, które bez poważnego uzasadnienia nie będą uczestniczyć w zajęciach przez dwa tygodnie, będą skreślane z listy uczestników, a ich miejsce będzie mogła zająć kolejna osoba – informuje Agnieszka Zimecka, dyrektor MOPS w Rawie.

Bezpłatnie z oferty Dziennego Domu Seniora będą korzystać osoby, których dochód nie przekracza 701 zł (osoby samotne) i 528 zł (dochód na członka w rodzinie).

Osoby, których dochód przekracza powyższe kwoty, za udział w zajęciach DDS będą musiały uiścić opłatę, której wysokość uzależniona jest od wysokości ich dochodów. Dla przykładu osoba samotna, której pobiera emeryturę w wysokości 1450 zł, zapłaci między 56, a 84 zł miesięcznie. Takiej samej wysokości opłatę będzie musiał wnieść senior, u którego w rodzinie na osobę dochód nie przekracza 1050 zł. Opłata będzie naliczana za każdy, faktycznie spędzony przez seniora dzień w DDS.

W ramach oferty DDS uczestnicy otrzymają jeden gorący posiłek i będą mogli uczestniczyć w różnych zajęciach, dostosowanych do ich oczekiwań i zainteresowań.

– Zadaniem placówki jest zaktywizowanie i zintegrowanie seniorów – tłumaczy Agnieszka Zimecka. – Oczywiście w ramach DDS, w zależności od potrzeb uczestników, będzie budowana taka oferta zajęć edukacyjnych, kulturalnych czy rekreacyjnych, która będzie odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom seniorów – dodaje.

Dzienny Dom Seniora nie będzie prowadził rehabilitacji, czy leczenia. Jego oferta jest skierowana do osób w pełni sprawnych lub z niewielkimi niepełnosprawnościami, nie utrudniającymi samodzielnego funkcjonowania.

Więcej informacji na temat Dziennego Domu Seniora mieszkańcy Rawy Mazowieckiej uzyskają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author