Categories Powiat Rawski

Dzisiejsze msze św. w rawskich kościołach. Transmisja online i dekret biskupa

Na dole artykułu informacje o Mszach Św. w rawskich kościołach i transmisja online z mszy św. w kaplicy na Sójczym. Andrzej Franciszek Dziuba, biskup diecezji łowickiej wydał specjalny dekret w sprawie uczestnictwa w niedzielnej mszy św. i ogranicza liczbę wiernych na jednej mszy do maksymalnie 50 osób. Czy dziś mieszkańcy Rawy i powiatu rawskiego pójdą do kościoła?

TRIDUUM PASCHALNE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH? Stolica Apostolska wydała w tej sprawie dekret. PRZECZYTAJ TUTAJ na stronie ekai.pl>>>

Co dzieje się w Rawie i powiecie rawskim w związku z koronawirusem? PRZECZYTAJ SPECJALNY RAPORT>>>

DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO z 14 marca:

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz rozporządzeniami organów państwowych zarządzam, aby przyjąć następujące wskazania zawarte w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca br. Są one następujące:

  1. podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać do 50 osób;
    2. przypominam o wydanej poprzednio Dyspensie z dnia 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu;
    3. proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich Diecezjan, a zwłaszcza rodziny, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Stworzymy w ten sposób wspólnotę jedności i modlitwy w całej naszej Ojczyźnie.
    W tym trudnym czasie zagrożeń niech łączy nas nade wszystko głęboka wiara w Boga, w którym jest nasze uzdrowienie i nasza nadzieja.

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Źródło: diecezja.lowicz.pl

Nasza Rawa

Informacja z “Dużego kościoła”:

“Od niedzieli 15 marca aż do odwołania, będą w niedziele sprawowane Msze św. tylko w kościele o: 7:00, 8:00, 8:45, 10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. Będzie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17:15 i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele w piątki o 9:00 i 17:15.
Msze św. w dni powszednie pozostają w obecnym układzie: 7:00, 8:00 i 18:00.
Wierni, którzy przybyliby na Mszę św. w wyznaczonych godzinach i nie zmieściliby się w limicie 50 osób w kościele, będą mogli wtedy przyjąć samą Komunię św. w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.
Na naszej stronie internetowej i poprzez FB będziemy transmitować Msze św. niedzielne z naszego kościoła o: 10:00, 11:30, 17:15 (Gorzkie Żale) i 18:00.
Rekolekcje Wielkopostne w parafii zostają odwołane. Prosimy, aby obecną sytuację potraktować jako wielkie rekolekcje – czas nawrócenie i przemiany oraz przebłagania za grzechy.
Nie będzie także Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta”.

Więcej na stronie parafii: www.parafia.rawa-maz.pl

Informacja z kościoła oo. Pasjonistów

Szanując wymóg ograniczenia udziału wiernych we Mszach św. do 50 osób i mając za główną troskę umożliwienie udziału wiernych w Eucharystii, zwiększamy ilość Mszy św. niedzielnych. Od niedzieli 15 marca aż do odwołania, będą w niedziele sprawowane Msze św. o: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i 18:30, a Nabożeństwo Gorzkich Żali o 18:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele w piątki o 16:30 i 17:30, ale tylko dla 50 osób na każdej z nich.
Msze św. w dni powszednie pozostają w obecnym układzie, a więc: 6;30, 7:00, 8:30 i 18:30.

Informacja z kaplicy parafialnej na Sójczym:

W najbliższą niedzielę Msze Św. będą odbywać się wg. normalnego, niedzielnego porządku o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Msze będą skrócone i do kaplicy będzie wpuszczanych tylko 50 osób.

OGLĄDAJ NA ŻYWO MSZĘ ŚWIĘTĄ:

—————————————-

Zgodnie z dekretem biskupa łowickiego zostaje wprowadzona dyspensa dla osób, które nie będą uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej.

Można uczestniczyć w mszach poprzez transmisje internetowe, telewizyjne i radiowe.

Rozporządzenie ministra zdrowia dotyczy nie tylko gromadzenia się wewnątrz świątyń w grupach powyżej 50 osób, ale także przed świątyniami. Wszelkie zgromadzenia powyżej 50 osób są zakazane.

Poniżej fragment rozporządzenia ministra zdrowia, które dotyczy liczby osób, które mogą uczestniczyć w mszach św.:

Pamiętajmy, że koronawirus jest najgroźniejszy dla osób starszych i zmagających się już z jakimiś chorobami np. cukrzyca. Dotychczas w Polsce zmarły 3 osoby. We Włoszech zmarło już prawie 1300 osób.

PLEBISCYT Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Rawskiego TRWA>>>

Więcej o reklamie dowiesz się TUTAJ>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author