Categories Powiat

Uwaga kierowcy! Niesprzyjające warunki atmosferyczne. Doszło już do kilku kolizji

Na drogach powiatu rawskiego doszło już do dwóch kolizji drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków drogowych. Od południa na terenie powiatu rawskiego występują silne opady śniegu.

ZOBACZ ogłoszenia drobne z Rawy i okolic TUTAJ

Już po kilku godzinach opadów doszło do pierwszych zdarzeń drogowych, w których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. O 14.00 w Głuchówku 20-letni kierujący volkswagenem, jadąc wraz pasażerką zjechał do rowu po czym dachował. Mężczyzna posiada prawo jazdy od niespełna roku. Za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem, a od pojazdu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godziną 15.00 na skrzyżowaniu Kościuszki i Fawornej. 43-letni kierujący citroenem berlingo zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną, natomiast 29-letnia kierująca innym citroenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i najechała na tył stojącego auta. Mieszkanka gminy Rawa Mazowiecka została ukarana mandatem karnym.

Policjanci z rawskiej komendy apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Na nawierzchni jezdni pod wpływem silnych opadów zalega śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a nawet jeździć z prędkością mniejszą niż dopuszczalna.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author