Categories Miasto

Elżbieta Dedek i Karol Sosiński o swoich muzycznych przygodach na Madagaskarze

Elżbieta Dedek, światowej sławy pianistka, będąca Honorowym Obywatelem Rawy Mazowieckiej, zaprosiła Karola Sosińskiego, utalentowanego, rawskiego akordeonistę na wspólny wyjazd i koncertowanie na Madagaskarze. W miniony piątek muzycy opowiedzieli o swoich przygodach.

18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II oddział dla dzieci, odbyło się spotkanie z Elżbietą Dedek i Karolem Sosińskim, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Społecznym Ognisku Muzycznym im. Ignacego Paderewskiego w Rawie Mazowieckiej pod okiem Wojciecha Szymańskiego, a teraz kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej 2 stopnia w Skierniewicach.

Elżbieta Dedek to wybitnej sławy polska pianistka, na stałe mieszkająca w Belgii, wyróżnioną m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, tytułem Honorowy Obywatel Miasta Rawa Mazowiecka i Honorowy Obywatel Nosy Be – Madagaskar.

Pianistka opowiadała o swoim dzieciństwie i początkach kariery. To drugie zaczęło się od programu telewizyjnego „Wiza na świat” , do którego została zaproszona, aby zagrać utwór Chopina. Program oglądało kilka milionów telewidzów. Po tym pokazie rozdzwoniły się telefony z zaproszeniami i kolejne występy oraz koncerty niemal na całym świecie.

Elżbieta Dedek opowiadała także o swoim niedawnym pobycie na Madagaskarze, gdzie była wraz z młodym rawskim akordeonistą Karolem Sosińkim. W opowieści pianistki pojawiało się mnóstwo anegdot i ciekawostek dotyczących Madagaskaru oraz koncertów – w tym tych, wspólnych z Karolem.

Spotkanie zakończyło się pokazem zdjęć z pobytu w tym egzotycznym kraju, które zaprezentował Karol Sosiński i oczywiście mini recitalem, zarówno pianistycznym w wykonaniu Elżbiety Dedek, jak i akordeonowym w wykonaniu Karola Sosińskiego.

Tekst: Lilianna Koczywąs

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author