Categories Powiat

Gm. Rawa Mazowiecka: pięć psów zaatakowało kobietę

Na terenie gminy Rawa Mazowiecka 5 psów zaatakowało idącą po ulicy kobietę. Na szczęście obrażenia nie były bardzo groźne. Policja przypomina, że to właściciel psa ponosi za niego odpowiedzialność, a konsekwencje zdarzeń z udziałem naszych pupili mogą być tragiczne.

7 listopada 2023 roku po godzinie 10.00 na terenie gminy Rawa Mazowiecka, 30-latka idąc do domu ulicą, została zaatakowana przez 5 psów sąsiada, które wybiegły z posesji przez nieprawidłowo zabezpieczoną furtkę.

Właścicielka pupilów szybko zauważyła tą sytuację. Odgoniła czworonogi i wezwała pogotowie ratunkowe do pogryzionej sąsiadki.

Kobieta z ranami nóg, które na szczęście okazały się powierzchowne i nie zagrażały jej życiu i zdrowiu, trafiła do szpitala.

Policjanci ustalili, że 52-letnia właścicielka psów rasy mieszanej nie tylko nie dopilnowała, by nie wybiegły one z posesji, ale też nie przeprowadziła corocznych obowiązkowych szczepień.

Funkcjonariusze ukarali właścicielkę czworonogów wysokim mandatem oraz poinformowali Powiatową Inspekcję Weterynarii o tym zdarzeniu.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi, między innymi niezamknięta brama lub furtka posesji, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny.

Źródło: aspirant Agata Krawczyk – KPP w Rawie

Pożyczka na cudze daneKsiążka o zwierzętach na prezent

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author