Categories Powiat Rawski

Gm. Rawa: Miał 2 promile, dożywotni zakaz kierowania pojazdami i próbował przekupić policjantów

Rawscy policjanci zatrzymali 32-letniego kierującego motocyklem, który w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbował nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych w zamian za 10 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2 lipca 2023 roku przed godziną 7.00 policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli na terenie gminy Rawa Mazowiecka kierującego motorowerem, który przewoził pasażera.

Kierujący ledwo stał na nogach, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie trzeźwości wykazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W systemie policyjnym widniała informacja o dożywotnim zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanym przez sąd w 2021 roku. Pasażer w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Jakby tego było mało, kierujący obiecywał mundurowym 10 tysięcy złotych, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Mówił im, że nie chce iść do więzienia i woli im zapłacić żeby tylko go nie zatrzymywali. Policjanci od razu przewieźli 32-latka do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Motorower został odholowany na policyjny parking.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, zaś za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author