Categories Powiat

Gm. Regnów: Kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę kolei wąskotorowej

W minioną sobotę ruszyła akcja “Pociągiem po Ziemi Rawskiej”. Niestety już pierwszego dnia doszło do wypadku. Rolnik wjechał ciągnikiem na tory, wprost pod lokomotywę “wąskotorówki”. Kierujący traktorem trafił do szpitala.

Jak informują przedstawiciele Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, pociągi rozkładowe na trasie Rawa Mazowiecka – Biała Rawska w dniach 27 sierpnia br. (sobota) i 24 września br. (sobota) będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy.

Rawscy policjanci pracowali przy wypadku drogowym, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę kolei wąskotorowej. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Do zdarzenia doszło 30 lipca 2022 roku po godzinie 15.00, w miejscowości Kazimierzów, w gminie Regnów, gdzie pociąg wąskotorowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letni kierujący Ursusem C-330 na drodze niepublicznej dojazdowej do własnej posesji wjechał na torowisko kolei wąskotorowej pod jadącą lokomotywę.

W wyniku zderzenia pojazdów ciągnik rolniczy rozpadł się na pół. 54-latek z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala.

Zarówno maszynista jak i pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author