Categories Miasto

Hala sportowa przy rawskiej „Dwójce” będzie kosztować około 15 mln zł

– Na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie zabezpieczyliśmy w budżecie miasta 15 mln zł. Najniższa oferta opiewa na 14,6 mln zł i z wykonawcą, który zaproponował taką cenę będziemy chcieli podpisać umowę – mówi Piotr Irla burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Rawa dofinansowuje kluby sportowe. Sprawdź wysokość dofinansowania

Miasto otworzyło oferty firm, które zgłosiły się do przetargu na budowę sali sportowej przy „Dwójce” wraz z zewnętrznym kompleksem sportowym. Na ogłoszony przez miasto przetarg wpłynęły cztery oferty. Najtańsza opiewa na kwotę 14,6 mln zł, a najdroższa na ponad 17 mln zł.

– Teraz poprosimy firmę, która złożyła najtańszą ofertę, o przedstawienie dodatkowych dokumentów – informuje burmistrz Rawy Piotr Irla w rozmowie z portalem KochamRawe.pl. – Jeśli firma dostarczy wymagane przez nas dokumenty i nie będzie odwołań ze strony pozostałych uczestników przetargu, podpiszemy umowę z najtańszym oferentem – deklaruje burmistrz.

Firma, która wygrała przetarg ma 18 miesięcy na wybudowanie nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

ZOBACZ Ogłoszenia drobne z Rawy i okolic TUTAJ

– Chciałbym, aby prace rozpoczęły się możliwie szybko – zapewnia Piotr Irla.

Poza samą salą zostanie wybudowana również nowa, zewnętrzna, infrastruktura sportowa m.in. boiska wzdłuż ogrodzenia szpitala. Zniknie natomiast aktualnie zamknięte boisko z uszkodzoną nawierzchnią, które do niedawna służyło m.in. do gry w koszykówkę.

Firma, która będzie budować salę gimnastyczną, dokona rozbiórki budynku „małej szkoły”, a także dokona przebudowy systemu odwadniającego teren Szkoły Podstawowej nr 2, aby zapobiec zalewaniu szkoły podczas silnych opadów deszczu, do czego wielokrotnie dochodziło.

Na czas budowy do szkoły będzie można wjechać tylko od ul. Miłej. Wjazd od ul. Targowej będzie służył wyłącznie firmie budowalnej.

– Będziemy się starali tak zorganizować prace budowlane, aby były one możliwie jak najmniej uciążliwe dla uczniów i nauczycieli – zaznacza burmistrz Rawy.

– Będzie to nowoczesna hala sportowa spełniająca specyfikę i potrzeby Szkoły Podstawowej nr 2 – mówi wiceburmistrz Artur Piotrowski. Przypomina o młodych tenisistach stołowych z MLUKS „Dwójka”, którzy osiągają sukcesy nie tylko w naszym regionie, ale także w rozgrywkach ogólnopolskich. Hala ma być dostosowana do ich potrzeb, ale także do uprawiania innych dyscyplin m.in.: piłki siatkowej czy piłki ręcznej.

Na temat tej inwestycji i innych inwestycji miejskich rozmawialiśmy niedawno z wiceburmistrzem Rawy Arturem Piotrowskim (zobacz poniższe wideo):

 

 

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author