Categories Powiat

I Rawski Bieg po Torach odbędzie się w zaostrzonym rygorze sanitarnym

24 października na dystansie ponad 17 km po torach kolejki wąskotorowej odbędzie się I Rawski Bieg po Torach. O planowanym wydarzeniu opowiada Czytelnikom KochamRawe.plGrzegorz Stefaniak – organizator tego wydarzenia.

Inicjatywa organizacji Biegu po Torach rozwijała się w naszym stowarzyszeniu od jakiegoś czasu. Było ku temu kilka powodów. Po pierwsze chciałem, aby nasz powiat i samorządy wchodzące w jego skład mogły stworzyć taka imprezę sportową, która byłaby wizytówką i pokazywać uroki i nieodkryte dla wielu tereny.

Drugą sprawą jest dynamicznie rozwijająca się u sportowców chęć udziału w biegach ultra, łączących długi dystans i trudność w pokonaniu trasy. W związku z powyższym organizacja biegu wzdłuż torów rawskiej kolejki wąskotorowej idealnie wpasowuje się w te oczekiwania.

Chciałbym, aby ten bieg został wpisany w długofalową strategię rozwoju i promocji każdej z gmin powiatu rawskiego a także samego powiatu. Trasa biegu również będzie różna w każdym roku, gdyż w tego rodzaju biegach to nie czas jest najważniejszy, ale uroki i widoki a także naturalne utrudnienia, jakie zawodnicy pokonują już na trasie.

Ważne jest również dla nas, że jest to wspaniała promocja samej kolejki wąskotorowej, która niestety według mnie jest za mało promowana i wykorzystywana. W tym roku pakiety startowe będziemy wydawać zawodnikom z wagonu, a będzie to robiła osoba ubrana w strój maszynisty z lat międzywojennych.

Chciałbym, aby docelowo biuro zawodów mieściło się na rawskim peronie PKP a biegi kończyły się wspólnym świętowaniem i biesiadowaniem z wieloma konkursami dla dzieci.

Niestety w związku z koronowirusem w tym roku zmuszeni jesteśmy do przestrzegania wielu ograniczeń i obostrzeń, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom jak i organizatorom. Jednakże uruchamiamy kolejkę, która przywiezie wszystkich zawodników do Rawy, natomiast ratownik medyczny będzie pokonywał trasę na końcu na specjalnie przygotowanej drezynie.

Na stacjach po drodze będą zlokalizowane punkty z wodą i lokalnymi produktami.

Zawodnicy będą startować pojedynczo, aby zminimalizować ich kontakt, ale również zapewnić bezpieczeństwo na trasie.

Pomimo obostrzeń tegoroczna pierwsza edycja zapowiada się bardzo interesująco, zarówno pod względem startowym jak i organizacyjnym. A ja osobiście liczę, iż ten bieg w zmienianej formule na stale zagości w naszym powiecie, pokazując jego nieodkryte tereny.

Sam miałem okazję przebiec ostatnio tę trasę i zapewniam, że jest naprawdę urokliwa. Zapraszam mieszkańców naszego powiatu do udziału w biegu, który odbędzie się 24 października. Szczegóły dotyczące biegu jeszcze dogrywamy, dlatego polecam śledzenie naszego profilu Triathlon Rawa. Jednocześnie dziękuję wszystkim gospodarzom naszych gmin, którzy z dużym zadowoleniem przyjęli tę inicjatywę, dlatego spokojny jestem o organizację kolejnych edycji.

Grzegorz Stefaniak

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author