Categories Powiat

Inwestycje na terenie Gminy Rawa Mazowiecka

Gmina Rawa Mazowiecka realizuje szereg inwestycji infrastrukturalnych na swoim terenie. Władze gminy dbają o zrównoważony rozwój, dlatego budowana i modernizowana jest sieć wodno-kanalizacyjna, drogowa. Pełną parą realizowane są też inwestycje sportowo-oświatowe. Oto inwestycje aktualnie trwające lub zakończone na terenie Gminy:

W ramach projektu „Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie Rawa Mazowiecka” powstaje nowa Stacja Ujęcia Wody w miejscowości Zagórze. Jej wykonawcą jest Hydro-Marko Sp. z o.o. Sp.k.

Przebudowywana jest oczyszczalnia ścieków w miejscowości Kurzeszyn. Wykonawcą jest forma TST Szymon Tomaszewski Sp. z o.o.

Zbudowano już nowe odcinki wodociągów o łącznej długości powyżej 2 km. Wykonawca tych prac był Zakład Usług BUD-ZIEM Łukasz Kostrzewa.

Łączna wartość inwestycji to 10.122.014,40 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu w wysokości 4.750.000,00zł.

Trwają prace remontowe na drogach w miejscowościach: Głuchówek, Stara Wojska – Nowa Wojska, Wałowice – Stary Dwór – Janolin. Remonty wykonywane są przez firmę PRD-M Sp. z o.o., która wygrała przetarg na realizację inwestycji finansowanej w ramach Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych. Wartość inwestycji wynosi 6.678.000,00zł. Dofinansowanie w kwocie 4.745.250,00zł.

Kolejne prace remontowe realizowane są na drogach gminnych 113113E oraz 113121E w miejscowości Konopnica. Projekt zatytułowany “Poprawa infrastruktury drogowej na obszarze funkcjonowania zlikwidowanego PGR”, obejmujący remont drogi w miejscowości Konopnica, zrealizuje JKM Mirex Spółka z o.o. Wartość inwestycji to 2.325.365,23zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (edycja III PGR) wyniesie 98%.

 

Przekazano inwestorowi plac budowy boiska gminnego w miejscowości Wołucza. W ramach inwestycji „Modernizacja infrastruktury sportowej w Gminie Rawa Mazowiecka” powstanie nowe boisko gminne w miejscowości Wołucza wraz z budynkiem stanowiącym zaplecze sportowe oraz trybuny. Wykonawcą inwestycji jest Moderndom s.c. Wartość inwestycji wynosi 2.307.176,14zł. Dofinansowanie z Programu Rządowego Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1.350.000,00 zł.

Zakończono prace remontowe polegające na izolacji, ociepleniu i elewacji przy starym budynku Szkoły Podstawowej w Pukininie

Podpisano umowę na rozbudowę Urzędu Gminy. Termin realizacji inwestycji 2023-2025. Wartość inwestycji 7.530.662,70 zł w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 4.245.750,00 zł.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Gminy Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author