Categories Bez kategorii

Jak dbać o łóżka tapicerowane?

Łóżko tapicerowane do sypialni to nowoczesny mebel, który łączy w sobie funkcjonalność, design i wygodę. Tapicerowane obicie posiada wyjątkowe walory estetyczne, pięknie prezentują się w każdym wnętrzu.  Jak dbać o łóżka tapicerowane, aby zachowało swój wygląd na dłużej?

4 sposoby na pielęgnacje łóżka tapicerowanego

Meble tapicerowane już od wielu lat święcą triumfy w trendach aranżacyjnych. A to wszystko za sprawą bogatej oferty. Tapicerka dostępna jest niemal w całej palecie barw, a nawet i wzorach. Do tego może być wykonana z różnorodnych materiałów, co pozwala na dopasowanie jej do aranżacji pomieszczenia, podkreślając jego charakter, styl, czy dodając powiewu świeżości. Aby jednak meble tapicerowane cieszyły się nienagannym wyglądem, należy je odpowiednio pielęgnować.

Samo dbanie o tapicerkę nie jest wymagającą czynnością. Tym bardziej że wiele tkanin jest dodatkowo wzmacniane specjalną wodoodporną powłoką, co znacznie ułatwia konserwację mebla oraz utrzymanie go w dobrym stanie. Jak dbać o łóżka tapicerowane?

Znajdź odpowiednie miejsce dla łóżka

Wydawać by się mogło, że ustawienie łóżka to kwestia indywidualna. Tymczasem okazuje się, że warto wziąć pod uwagę nie tylko własny gust, ale również inne czynniki. Oczywiście ważna jest wolna przestrzeń. Łóżko powinno stać w taki sposób, aby zapewnić swobodne przemieszczanie się po sypialni, otwieranie drzwi wejściowych czy balkonowych, otwieranie szafy itd. Warto mieć na uwadze, że meble tapicerowanie nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze źródłami ciepła. Z tego względu nie ustawiaj go tuż obok kaloryfera i zachowaj odległość od źródła ciepła co najmniej 1 metr.

Systematycznie odkurzaj łóżko

Odkurzanie to etap, którego nie wolno pominąć, pielęgnując łóżka tapicerowane. W ten sposób pozbędziesz się okruszków oraz innych zanieczyszczeń. Mebel najlepiej czyści się za pomocą specjalnej miękkiej końcówki, która nie uszkodzi tapicerki. Staraj się robić to za każdym razem, gdy Ty lub ktoś z domowników nabrudzi, a także regularnie raz na tydzień. Dzięki temu brud nie będzie się osadzał.

Czyść na mokro delikatną szmatką

Raz na jakiś czas warto zrobić generalne porządki i wyczyścić łóżko na mokro. Pamiętaj, aby używać do tego specjalnych preparatów, które przeznaczone są do prania tapicerki. Dzięki temu masz pewność, że nie zniszczysz mebla. Oczywiście dobierz środek do konkretnej tkaniny. Inny produkt dedykowany jest tapicerce bawełnianej, inny do welurowej, a jeszcze inny do skóry naturalnej czy ekologicznej. Pranie tapicerki nie tylko pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń, ale również sprawi, że poszycie odzyska blask. Mebel będzie wyglądał jak nowy.

Do tapicerki skórzanej użyj miękkiej ściereczki z mikrofibry albo bawełnianej, zamoczonej w wodzie lub środku do prania. Z kolei tapicerkę bawełnianą czyści się poprzez nałożenie piany, a następnie umycie jej białą ściereczką.

Kup narzutę na łóżko

Praktycznym rozwiązaniem jest także zakup narzuty na łóżko, która ochroni zarówno mebel, jak i pościel. Jednocześnie sprawdzi się jako element dekoracyjny.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author