Categories Bez kategorii

Jak pozbyć się niepotrzebnych ubrań?

Polacy są społeczeństwem, które ma bardzo duży problem z pozbywaniem się nadmiaru przedmiotów. Mamy dużą skłonność do chomikowania rzeczy i pozostawiania przedmiotów na czarną godzinę, na wypadek gdyby coś miało się przydać. Dobrym przykładem są właśnie ubrania. Miesiącami zalegają nienoszone w szafach a jednak nie potrafimy ich wyrzucić. Jak sobie z tym radzić?

Wyrzucanie ubrań to ostateczność

Jeśli rzeczy, których nie potrzebujemy są niezniszczone spróbujmy je sprzedać w Internecie. Można to robić na portalach ogłoszeniowych, sprzedażowych czy społecznościowych. W wielu miastach okresowo odbywają się także wyprzedaże garażowe i tam również można zbyć ubrania. Inny sposób to wymiana z koleżanką czy kuzynką. Być może ubranie, którego my nie nosimy przypadnie do gustu komuś innemu. Jeśli danej rzeczy nie udaje się sprzedać, a jej stan jest dobry, możemy ją oddać do punktu charytatywnego. Takie punkty działają zwykle przy parafiach a ponadto kilka razy w roku ogłaszane są odbiory ubrań bezpośrednio spod domu. Aby się do tego przygotować ubrania należy spakować w worki, takie jak tutaj: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-z-tasma-sciagajaca Worki na śmieci z taśmą to bardzo dobre rozwiązanie. Do wyboru jest kilka rozmiarów i kolorów. Są one wystarczające mocne do transportowania ubrań. Pozostałe ubrania można spróbować wykorzystać w domu. Jeśli ktoś lubi szyć na maszynie to może takim dzianinom z ubrań dać drugie życie. Można je przerobić na ubranka dla dzieci, podkładki, worki na drobiazgi czy opaski pin up.

Jak zapobiegać posiadaniu niepotrzebnych ubrań?

Niezmiernie istotne jest to, by mieć porządek w szafach. Ubrania najlepiej mieć wyprasowane na wieszakach. Jeśli na naszych półkach panuje bałagan to bardzo często czegoś nie widzimy a więc i nie nosimy. Może zdarzyć się tak, że bluzka przeleży i 2 lata na dnie szafy a gdy ją przypadkiem odnajdziemy będzie już niemodna albo za mała. Tak, więc utrzymywanie porządku w szafach jest bardzo korzystne. Nie tracimy czasu, łatwiej jest nam coś wybrać a noszone ubrania mają odpowiednią rotację i w podobnym tempie się zużywają. Zawsze, gdy kupujemy nową rzecz pamiętajmy, aby na to konto pozbyć się jednej starej, od dawna nienoszonej.

*Artykuł sponsorowany

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author