Categories Powiat

Jak wybrać najlepszą salę weselną?

Organizacja wesela wymaga wielu poświęceń, funduszy i dobrej logistyki. Każdy chciałby załatwić wszystkie sprawy związane z weselem szybko i nie wydać na to przysłowiowych milionów. Od czego zacząć? Najważniejszy jest wybór sali weselnej, bo to jedno z kluczowych zadań, przed którym stoją przyszli państwo młodzi. Jeśli uda Ci się znaleźć klimatyczne miejsce za niewygórowane pieniądze, z realizacją reszty zadań powinno pójść o wiele łatwiej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Przy wybieraniu sali pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, dzięki którym wesele będzie udane i niezapomniane. Przede wszystkim zwróć uwagę na metraż sali. Dopasowanie jej do ilości gości to priorytet, ponieważ za duża sala będzie świeciła pustymi miejscami n na parkiecie. Duże odległości od stołów tez nie są wskazane, bo to sprawia, że goście nie mogą się swobodnie komunikować między sobą.

Druga ważna kwestia to lokalizacja sali weselnej. Jeśli zależy Ci na dobrym, prostym dojeździe z kościół czy z urzędu stanu cywilnego, wybierz dom weselny umiejscowiony jak najbliżej. Problemy z komunikacją drogową, kiepski i mały parking to jednak spore przeszkody, które mogą znacznie popsuć humor zaproszonym gościom. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest znalezienie sali możliwie jak najbliżej centrum, ale na delikatnym odosobnieniu. Miłe okoliczności przyrody, bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych to duże udogodnienie. Szczególnie dzieci mogą cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu w ogrodzie zaopatrzonym w mini park rozrywki.

Koszt wynajęcia sali – co jest istotne?

W koszt wynajęcia sali wlicza się najczęściej częściowy wystrój stołów, krzeseł, obsługę, posiłki, napoje oraz kosze. Osobno kupuje się alkohol, usługę układania kwiatów i różne dodatki. Musisz jednak pamiętać, że każdy lokal ma swoją tradycję i określoną ofertę. Sprawdź więc dokładnie, na co możesz liczyć i ile za to zapłacisz. Czasami warto dołożyć więcej i zyskać kompleksową ofertę, która zaspokoi gusta wszystkich gości.

Umów się na degustacje dań i sprawdź, ile potraw oraz napojów jest dostępnych w menu. Nie zawsze w cenie dostępne są cista i owoce, dlatego o tę kwestię również zapytaj. Czasami trzeba płacić za posiłki do zespołu muzycznego i fotografa, co również generuje jakieś koszty. Lepiej wszystko wiedzieć wcześniej, aby zrobić dobry kosztorys i być przygotowanym na różne ewentualności.

Jak szukać dobrej sali weselnej. Najlepiej popytaj wśród znajomych lub wpisz poszukiwaną frazę w wyszukiwarkę np. “sale weselne Płock“, aby dotrzeć do najlepszych ofert. Jeśli znajdziesz interesujące miejsce, pamiętaj o sprawdzeniu, czy właściciel lokalu ma uprawnienia do prowadzenia działalności.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author