Jak znaleźć bezpieczne urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej?

Lato to czas, który wiele osób najchętniej spędza nad wodą — czy to na plaży, czy na basenie. Aby czuć się pewnie w stroju kąpielowym, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wiele pań decyduje się na rozmaite zabiegi kosmetyczne, których celem jest poprawa wyglądu ciała w eksponowanych partiach. Mowa tu zarówno o ujędrnieniu skóry, jak i odchudzeniu wybranych części, w szczególności ud, brzucha oraz tzw. boczków. To właśnie w tym przypadku okazują się przydatne zabiegi tak popularnej w ostatnich latach liposukcji kawitacyjnej. Aby przeprowadzać je w sposób bezpieczny, gabinet musi wyposażyć się w odpowiednie urządzenie.
Liposukcja kawitacyjna — czym różni się od swojej tradycyjnej wersji?
Liposukcja kojarzona jest z dość wiekowym zabiegiem, powszechnie znanym jako „odsysanie tłuszczu”. Wyszczuplanie sylwetki z pomocą tej operacji plastycznej wymaga jednak wykonania nacięć na skórze — jest to więc metoda inwazyjna, o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań. Nieinwazyjną alternatywą dla tradycyjnego zabiegu jest liposukcja kawitacyjna. Zamiast przerywania ciągłości tkanki skórnej, wykonuje się masaż wybranych partii ciała z pomocą głowicy urządzenia emitującego ultradźwięki.
Jak to działa? Promieniowanie podczerwone, a potem ultradźwięki emitowane przez głowicę niszczą komórki tłuszczowe, uwalniając ich zawartość. W ten sposób tłuszcz z wybranych obszarów ciała jest następnie metabolizowany i w naturalny sposób wydalany z organizmu. Możliwe jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu w krótkich odstępach czasu (nawet dwa razy w tygodniu), dzięki czemu przeprowadzenie pełnej serii zabiegów trwa krótko i już w niecały miesiąc pozwala cieszyć się efektem wyszczuplenia sylwetki.
Co jest potrzebne, by wykonać liposukcję ultradźwiękową?
Liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga wykorzystania skalpela czy odsysacza znanego z tradycyjnej wersji tego zabiegu. Potrzebne jest natomiast odpowiedni sprzęt, wyposażony w głowicę emitującą ultradźwięki. Wykonane w Europie bezpieczne urządzenia do liposukcji kawitacyjnej można znaleźć na przykład w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24.
Ciekawą propozycją dla salonów urody, które pragną wprowadzić wyszczuplanie ultradźwiękami do swojej oferty zabiegów, będą sprzęty łączące w sobie kilka trybów pracy. W tego rodzaju urządzeniach moduły do liposukcji kawitacyjnej łączone mogą być na przykład z radiofrekwencją, dermomasażem czy innymi zabiegami rewitalizującymi skórę i poprawiającymi jej jędrność. W celu uzyskiwania lepszych efektów zabiegów warto wybierać urządzenia wyposażone także w głowicę infrared wykorzystującą technologię podczerwieni.
Liposukcja kawitacyjna — o czym należy pamiętać?
Choć liposukcja kawitacyjna pozwala widocznie wyszczuplić określone partie ciała, nie zastąpi ona zbilansowanej diety i odpowiedniej dawki ruchu. W trosce o bezpieczeństwo klienta, przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania (jest to m.in. ciąża, wszczepiony rozrusznik serca czy choroby układu krążenia).