Categories Miasto

Kolejny milion dla Rawy. Tym razem na ulice w centrum miasta

Ponad 1 mln zł otrzyma Rawa Mazowiecka z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Miłej i fragmentów ulic przylegających.

– Nasz wniosek znajdował się na liście rezerwowej. Cieszę się, że udało nam się otrzymać dofinansowanie na przeprowadzenie tej inwestycji, która uzupełni rozpoczętą właśnie rewitalizację przestrzeni miejskiej centrum Rawy Mazowieckiej – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Wniosek dotyczył przebudowy ulicy Miłej od ul. Mickiewicza do Warszawskiej, z sygnalizacją świetlną przy wyjeździe na ul. Warszawską oraz fragmentów ulic Warszawskiej do ul. Mazowieckiej i Mickiewicza do Krakowskiej.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 2,4 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie prawdopodobnie 50 proc. Inwestycja zostanie wykonana do końca 2021 roku.

Jest to uzupełnienie przebudowy i modernizacji centrum miasta w ramach przeprowadzanej właśnie rewitalizacji przestrzeni publicznej centrum miasta.

Dofinansowanie udało się pozyskać, mimo, że rawski wniosek znajdował się na liście rezerwowej, dzięki temu oszczędnościom u innych beneficjentów, którzy dostali dofinansowanie w ramach pierwszego naboru. Zaoszczędzono łącznie w całym województwie łódzkim 16,5 mln zł i postanowiono je podzielić. 11,2 mln zł dla zadań gminnych i 5,3 mln zł dla zadań powiatowych.

Z naszego powiatu na liście gmin, które otrzymają dofinansowanie z FDS, poza Rawą Mazowiecką, znalazła się też gmina Sadkowice.

W minionym tygodniu Rawa Mazowiecka pozyskała 1,4 mln zł na gruntowny remont Hali Sportowej OSiR Tatar>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author