Categories Powiat

Kompleks boisk w Regnowie z XXI wieku? Jest szansa

Władze gm. Regnów dbają o infrastrukturę sportową, ale potrzeby są wciąż duże. Jeśli uda się pozyskać pieniądze z drugiej edycji „Polskiego Ładu” to cały kompleks zyska nowe oblicze. Stare, wysłużone ławki, już zostały zastąpione nowymi trybunami.

Plany władz gminy idą jeszcze dalej. Wójt Mariusz Cheba, ma nadzieję, że w ramach „Polskiego Ładu” uda mu się pozyskać ponad 1 mln zł na modernizację dwóch boisk w Regnowie.

Duże, trawiaste, którego nawierzchnia przeszła dwa lata temu rekultywację, nie będzie już przebudowywane.

Projekt, o którym mowa dotyczy dwóch mniejszych boisk, położonych bliżej sali sportowej. Powstałoby tam boisko ze sztuczna nawierzchnią (pełnowymiarowy „Orlik”) i najmniejsze boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową do siatkówki i koszykówki (na poniższym zdjęciu stan obecny).

Obiekty zostałyby oświetlone. Wybudowana zostałaby też infrastruktura towarzysząca.

Dodatkowo gmina chce pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego pieniądze na budowę bieżni. W tym roku zostanie też wybudowana piramida wspinaczkowa. A wszystko to w jednym kompleksie w samym centrum Regnowa.

Obiekty służyłyby wszystkim mieszkańcom gminy, ale w szczególności dzieciom, które w okresie wiosennym i jesiennym mogłyby tam odbywać lekcje WF.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i gminie uda się pozyskać pieniądze, to zapewne najpóźniej w 2023 roku wszystkie inwestycje zostałyby zrealizowane.

Tak wyglądały trybuny boiska w Regnowie jeszcze kilka tygodni temu.
Tak wyglądały trybuny boiska w Regnowie jeszcze kilka tygodni temu. Teraz są już nowe krzesełka – zobacz na głównym zdjęciu.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author