Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Widać postępy związane z budową bloku operacyjnego w Rawie. Są plany dalszej rozbudowy szpitala

Są już ściany nowego skrzydła rawskiego szpitala i pierwszy strop. Do wiosny tego roku budynek powinien być doprowadzony do stanu surowego zamkniętego, a jesienią otwarcie. Wszystko wskazuje na to, że plany te są jak najbardziej realne.

W powstającym właśnie skrzydle rawskiego szpitala będą znajdować się trzy sale operacyjne: chirurgiczna, położniczo-ginekologiczna oraz ortopedyczna. Ta ostatnia wyposażona zostanie w wydzieloną salę dla nowoczesnego aparatu RTG typu ramię C, dzięki któremu chirurg może na bieżąco ocenić, czy operacja ortopedyczna przyniosła oczekiwane rezultaty. Ponadto do użytku pacjentów oddane zostaną: sala wybudzeń po operacjach, izolatka oraz sterylizatornia dla całego szpitala.

Budowa nowego skrzydła to element całego remontu szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Szpital wykona jeszcze modernizację dwóch nieużywanych od lat budynków, dzięki czemu znów trafią do nich pacjenci. Oba przejdą gruntowną odnowę: remont dachu, wymianę podłóg i okien, pełne ocieplenie, budowę kotłowni gazowej, montaż paneli fotowoltaicznych produkujących prąd. W jednym budynku szpital planuje umieścić wszystkie poradnie i gabinety specjalistyczne, drugi zagospodarowany zostanie być może na potrzeby nowego oddziału rehabilitacji.

Szpital będzie miał trzy, nowoczesne, spełniające wszystkie wyśrubowane normy sale operacyjne z nowoczesnym sprzętem i pełnym zapleczem, co przede wszystkim pozwoli wykonywać więcej zabiegów, a tym samym leczyć więcej mieszkańców powiatu rawskiego. Z kolei zgrupowanie poradni specjalistycznych w jednym miejscu ułatwi dotarcie do lekarza. Z pomocy lekarzy specjalistów korzysta wielu seniorów, którzy po modernizacji bez trudu odnajdą odpowiedni gabinet. Ułatwi to także prace personelowi szpitala.

Józef Matysiak – starosta rawski

Jestem na budowie regularnie. Aktualnie pracę są realizowane zgodnie z harmonogramem i nic nie wskazuje na to, że termin realizacji inwestycji mógłby być zagrożony. Położono już pierwszy strop. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z wykonawcą prac. Ale oczywiście już staramy się pozyskać środki na kolejny etap związany z rozbudową szpitala, ponieważ z własnych środków nie będziemy w stanie sfinansować tego zadania, a w moim przekonaniu jest ono bardzo potrzebne mieszkańcom powiatu rawskiego. Chcielibyśmy w przyszłości uruchomić oddział geriatrii i opieki długoterminowej. Prace w zakresie opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego są praktycznie na ukończeniu i niebawem będziemy mogli powiedzieć więcej o tej inwestycji.

Zdjęcie główne szpitala z lotu ptaka: Mariusz Kozłowski

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author