Categories Powiat

Komputery za 97,5 tys. zł trafiły do szkół powiatowych

31 laptopów o wartości 97,5 tys. zł trafiło do szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu rawskiego. Będą z nich korzystać nauczyciele.

25 maja władze Powiatu Rawskiego przekazały szkołom prowadzonym przez powiat komputery zakupione w ramach projektu pt.: „Wsparcie nauczania zdalnego w szkołach prowadzonych przez Powiat Rawski”, finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I ”Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, w ramach programu grantowego pn. Zdalna Szkoła-wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Za uzyskane dofinansowanie w wysokości 97 500 zł zakupionych zostało 31 komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem biurowym, które trafiły do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, Zespołu Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w Rawie Mazowieckiej oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rawie Mazowieckiej.

Komputery będą wykorzystywane przez nauczycieli do prowadzenia zdalnego nauczania w naszych szkołach.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author