Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Królował Verdi, Kalman, Offenbach I Czardasz

Były też brunetki, blondynki, małe kina, Cyganie, księżniczki i torreadorzy. Wszystko to można było zobaczyć i usłyszeć w koncercie noworocznym 5. stycznia br. w Miejskim Domu Kultury – koncert nosił tytuł “Gala noworoczna”.

Impreza została zorganizowana nie tylko z okazji Nowego Roku 2019., ale także z okazji 35. rocznicy powstania rawskiego ośrodka kultury, czyli Miejskiego Domu Kultury. – Było to w roku 1984. , natomiast za rok będziemy obchodzić 35. rocznicę oddania tego właśnie budynku dla potrzeb rodzimej kultury, będą także koncerty, o których już teraz państwu mówię – informował dyrektor placówki Grzegorz Klimczak i z okazji jubileuszu zaprosił wszystkich na noworoczną lampkę szampana w czasie przerwy.

Artyści uświetnili galę najpiękniejszych przebojów operetkowych, musicalowych, i najsłynniejsze polskie piosenki z czasów Mieczysława Fogga i Ludwika Sempolińskiego. Widownia miała okazję podziwiać także wesołego lambeth-walka (lambetłoka) w wykonaniu aktorów. Jest to taniec towarzyski, lecz dziś już mało popularny, spodobał się jednak wszystkim i ,być może, powróci na polskie salony.
Ze sceny płynęły melodie znane i lubiane : arie z “Księżniczki czardasza”, “Hrabiny Maricy”, ” Don Giovaniego”, “Cyrulika sewilskiego”, “Pericholi”, “Carmen”. Artyści śpiewali też szlagiery Mieczysława Fogga i Ludwika Sempolińskiego : “Całuję twoją dłoń, madame.”, “Brunetki. blondynki”, natomiast nieśmiertelną arię z “Barona cygańskiego” z solistą Marcinem Hutkiem śpiewała już cała widownia.
Wystąpili artyści scen polskich: Aleksandra Rykowska – mezzosopran, Piotr Rafałko – tenor, Marcin Hutek – baryton. Akompaniował fortepianowo Paweł Mazur. Dowcipną konferansjerkę prowadził Radosław Elis.

Noworoczny koncert publiczność nagrodziła owacyjnymi brawami domagając się bisów, którą to prośbę artyści dwukrotnie spełnili.

Barbara Kalinowska

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author