Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Kronika policyjna Rawa: Czarna seria zdarzeń na drogach powiatu rawskiego

Aż 5 kolizji oraz tragiczny wypadek ze skutkiem śmiertelnym na drogach powiatu rawskiego. Policjanci z rawskiej komendy byli wczoraj wzywani do wielu zdarzeń drogowych, w których zawiódł człowiek.

30 sierpnia 2023 roku od wczesnych godzin porannych padał deszcz, który utrudniał jazdę.

W środę doszło do 5 kolizji i wypadku w Woli Chojnacie, w którym śmierć poniosło 3 osoby.

Kolizja w Rawie i na terenie powiatu rawskiego

Zaczęło się od zdarzenia w Rawie Mazowieckiej, gdzie na ulicy Białej, kierujący volkswagenem transporterem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w toyotę.

Następnie na Alei Konstytucji 3 Maja kierujący mercedesem actros podczas manewru cofania uderzył w zaparkowanego volkswagena.

W Szwejkach kierująca skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu fordem.

Na ulicy Targowej kierująca renault nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w passata, a na skrzyżowaniu ulicy Miłej i Warszawskiej kierujący fordem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i doszło do zderzenia z renault.

Wypadek w Woli Chojnacie. Trzy osoby nie żyją

Doszło również do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Woli Chojnacie, gdzie podczas zderzenia bmw z fiatem ducato śmierć poniosło 3 osoby.

Nagrzany asfalt po deszczu jest jak ślizgawka. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyja kierującym. W takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Rawska policja apeluje do pieszych

Szczególny apel kierujemy także do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Źródło: aspirant Agata Krawczyk

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author