Categories Powiat

Kronika policyjna Rawa: W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Mandat w wysokości 3 tys. zł

Kronika policyjna. Na terenie powiatu rawskiego policjanci zatrzymali kierowcę, bmw x6, który jechał z prędkości 109 km/h w terenie zabudowanym. Nie pierwszy raz ,,zdarzyło się” mu przekroczyć dopuszczalną prędkość i dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy drogowej. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 3 tysięcy złotych oraz 13 punktami karnymi. 38-latek stracił również prawo jazdy.

PRZECZYTAJ: Tomasz Góraj nowym starostą rawskim

30 stycznia 2024 roku około godziny 12.00 w Krukówce na drodze wojewódzkiej 725, policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw x6, którego kierowca jechał z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym.

Za kierownicą auta siedział 37-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Okazało się, że mężczyzna po wejściu w życie nowego taryfikatora, był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 31 km/h.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, kierujący popełnił wykroczenie w warunkach recydywy, co skutkuje podwójną kwotą mandatu. Policjanci ukarali 37-latka grzywną 3000 złotych oraz 13 punktów karnych.

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h mężczyzna stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

PODCAST KochamRawe.pl: Michał Michalik – wójt gm. Rawa Mazowiecka

Źródło: Policja Rawa Mazowiecka

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author