Categories Powiat

Tomasz Góraj nowym starostą rawskim! Józef Matysiak zrezygnował ze swojej funkcji

Tomasz Góraj, dotychczasowy Sekretarz Powiatu Rawskiego, został wybrany przez Radę Powiatu Rawskiego na nowego Starostę Rawskiego.

To historyczne wydarzenie w Powiecie Rawskim. Dotychczas pierwszym i jedynym starostą naszego powiatu był Józef Matysiak. Dotychczasowy starosta sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Józef Matysiak rekomendował Radzie Powiatu Rawskiego Tomasza Góraja na swojego następcę. Za wyborem nowego starosty zagłosowało 10 radnych.

Tomasz Góraj od 21 lat jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, ostatnio na stanowisku Sekretarza Powiatu. W tej kadencji był również Radnym Rady Miasta Rawa Mazowiecka (wraz z objęciem stanowiska starosty wygasł jego mandat w Radzie Miasta).

W zawiązku z rezygnacją ze stanowiska starosty Józefa Matysiaka, zgodnie z prawem, musiały zostać przeprowadzone ponowne wybory całego Zarządu Powiatu Rawskiego. Ostatecznie do zarządu weszły te same osoby, które zasiadały w nim dotychczas. Nie zmieni się również wicestarosta rawski, którym w dalszym ciągu będzie Jacek Otulak.

Odchodzący starosta Józef Matysiak jeszcze dziś czynnie uczestniczył w pracach Rady Powiatu Rawskiego jako radny, ale jak udało nam się ustalić, jutro złoży mandat radnego.

Poniżej zdjęcie nowego Zarządu Powiatu Rawskiego z odchodzącym po 25 latach ze swojego stanowiska Józefem Matysiakiem.

Całą dzisiejszą Sesję Rady Powiatu Rawskiego relacjonowaliśmy na naszym profilu facebook.com/kochamrawe

Więcej napiszemy już niebawem na www.KochamRawe.pl

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author